WordPress Yazılara Devamı Oku Nasıl Eklenir ?

WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmeye başladığımız internet sitemizde yavaş yavaş içerik girmeye başladığımızda karşı karşıya kalacağımız sorunlardan bir tanesi de girdiğimiz içeriğin tamamı ile ana sayfamızda yer alması olacaktır ?.

 

Maalesef ki hevesli hevesli bir internet sitesine sahip olduğumuzda karşımıza gelecek sorunlar o kadar fazla ama bu bizi caydırmamalı dır. Tabi ne kadar sorun denir ki buna onuda bilmiyorum. Tamamen bu morel bozukluğunuz WordPress içerik yönetim sistemini yeni öğrenmekten kaynaklanıyor desek daha olur ?. Sizler ise elinizden geldiğince bu içerik yönetim sistemini öğrenerek her şeyi birer birer aşacaksınız.

 

WordPress Yazılara Devamını Oku bölümü eklemek aslında tamda yazı yazdığımız panelin içerisinde gözümüze gözümüze sokulmaktadır. Fakat yeni öğrendiğimiz ve bize yabancı olan bu sistem üzerinde farklı şekillerde yazılara devamını oku linki, butonu ekleme yöntemleri mevcuttur.

 

 

WordPress Yazılara Devamı Oku Nasıl Eklenir ?

 

Bu içerik yönetim sisteminde eklediğimiz yazıların tamamının ana sayfada gözükmesi sorunu ile karşı karşıya kalmıştık. Şimdi yapacağımız şey ise bu sorunu nasıl düzeltebiliriz ?

 

  • WordPress ‘te yazı panelini aslında biraz anlamaya çalışır isek bu sorumuzun cevabı karşımızda yatmaktadır. Yazı panelinde yer alan simgelerin üzerine birer birer geldiğimizde sağ üst taraftan 3 üncü sırada bulunan “Daha fazla oku etiketi ekle” butonuna basmamız yeterli olacaktır. Bu sayede istediğiniz paragraftan sonrasında bu butona basarak ana sayfanızda ki bütün bir içeriğin görünmesinden kurtulabilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem ise aslında WordPress ‘in kendi marketinden bulacağımız otomatik olarak devamını ekle linki ekleyen eklentiler olacaktır ki ben bunları hiç bir zaman tavsiye etmiyorum. Bu ve bunun gibi eklentiler internet sitenizin barınmış olduğu sunucuda fazladan kaynak tüketimine neden olacaktır. Ama illa ki eklenti ile bu işleri yapmak istiyorum diyor iseniz sizlere önereceğim eklenti “Auto Limit Posts Reloaded” ‘tir.
  • En son ve geriye kalan yöntemimiz ise satın almış olduğumuz temanın yada kullanmaya başladığımız temanın bunlara kendisinden duyarlı olmasıdır. Eğer temanız kendisi otomatik olarak “Devamını Ekle” butonu ekliyor ise asla böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

 

Bu ve bunun haricinde ise temanız kendisi otomatik olarak devamını ekle butonu eklemiyor ise index.php dosyanıza gerekli kodları ekleyerek bu işlemi halledebilirsiniz ?.


] }

“WordPress Yazılara Devamı Oku Nasıl Eklenir ?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın