Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram`da bazı kişilerin gönderiniz hakkında yorum engellemek istiyorsanız, onları tamamen engellemeden bunu yapmanın bir yolu var.

 

Instagram gönderilerinizin altında herkes yorum yapabilir. Gönderinize, kişilere özel yorum yapma seçeneği ekleme gibi bir özellik bulunduğundan, ayarlar menüsünden istediğiniz kişilerin yorum yapmasını rahatlıkla engelleyebilirsiniz. İsterseniz, gönderilerinize yapılan yorumlarda geçmesini istemediğiniz kelime ve ifadeleri de bu menüden yasaklayabilirsiniz.

 

Sizlere bu yazımızda Instagram yorum kapatma nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram`da gönderilerinizi yorumlara kapatmanın basit bir yolu bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Instagram uygulamasına giriş yapın.

 

Adım 2: Sağ alt köşede bulunan profil resminize tıklayın.

 

Adım 3: Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın ve aşağıdaki [vurgu color=”#dd3333″]“Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

 

Adım 4: Ayarlar menüsünde bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine giriş yapın.

 

Adım 5: Bu sayfada bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Yorum Kontrolleri” seçeneğini seçin.

 

Adım 6: Son olarak, en üstte bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Şu Kişilerin Yorumlarını Engelle” seçeneğine giriş yapın. Burada gönderilerinize yorum yapmasını istemediğiniz kişileri seçerek işleminizi tamamlayın.

 

Yukarıdaki adımları tamamlamanızın ardından, Instagram kişi yorum engelleme, Instagram yorum engelleme gibi işlemlerinizi başarıyla tamamlamış olacaksınız. Takıldığınız bir yer olursa lütfen yorumlarda bize sormaktan çekinmeyin.


] }

Yorum yapın