Windows 10 Pil Yüzdesi Gösterme

Windows 10 güncellemesinden sonra, dizüstü bilgisayarlarda kalan pil ömrünü gösterme özelliğini devre dışı bıraktı. Kayıt defteri düzenleyicisinden yapacağınız küçük bir ayarla tekrar Windows 10 pil yüzdesi gösterme özelliğini açabilirsiniz.

 

Sizlere bu yazımızda Windows 10 pil yüzdesi gösterme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 

Windows 10 Pil Yüzdesi Gösterme

Kayıt defteri düzenleyicisinden yapacağınız işlemlerde bilgisayarınız zarar görebilir. Bilgisayarınızın zarar görmemesi için aşağıdaki işlemlerin dışında bir işlem yapmanızı önermiyoruz.

 

Aşağıdaki adımları takip ederek, laptop, dizüstü bilgisayarınızda pil yüzdesi gösterme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

 

Adım 1: Windows + R tuşuna basarak “Çalıştır” açın.

 

Adım 2: Açılan pencereye [vurgu color=”#dd3333″]“Regedit” yazarak [vurgu color=”#dd3333″]“Kayıt Defteri Düzenleyicisi” penceresini açın.

 

Adım 3: Burada sırasıyla, [vurgu color=”#dd3333″]“HKEY_LOCAL_MACHINE → SYSTEM → CurrentControlSet → Control → Power” menüsüne gidin.

 

Adım 4: Menüye girdikten sonra, [vurgu color=”#dd3333″]EnergyEstimationEnabled seçeneğini sağ bölmeden silin.

 

Adım 5: Silme işlemini tamamladıktan sonra, sağ tıklayıp yeni bir [vurgu color=”#dd3333″]“DWORD (32 Bit)” ekleyip, [vurgu color=”#dd3333″]“EnergyEstimationDisable” olarak adlandırın.

 

Bütün bu adımları yaptıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 

Şimdi, farenizi pil simgesinin üzerine getirdiğinizde kalan pil ömrünüzü göreceksiniz. Yöntemle, gidişatla ilgili aklınıza takılan bir soru olursa, yorumlarda bizlere sormaktan çekinmeyiniz.


] }

Yorum yapın