Instagram`a Bilgisayardan Resim Yükleme – Programsız

Sosyal medya aracı Instagram, en çok kullanılan sosyal medya adreslerinden bir tanesidir. Instagram kendini geliştirmeye devam etse de, henüz bilgisayardan resim veya video yüklemesi yapılamamaktadır. Ya da, Instagram`a bilgisayardan resim yükleme yapılabilir ama sizin haberiniz yok.

Sizlere bugün, bilgisayardan Instagrama fotoğraf yükleme işleminin nasıl yapılacağı hakkında detaylı ve basit bir bilgi vereceğiz.

 

Instagram`a Bilgisayardan Resim Yükleme

Instagram`a bilgisayardan fotoğraf atma işlemini yapmak için, bugüne kadar 3. parti yazılımlar kullanılıyordu. Ancak bu taktik ile çok kolay bir şekilde, hem fotoğraf atabilir hem de instagrama video yükleme işlemini çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ediniz;

[vurgu color=”#81d742″]#1 Bilgisayardan Instagram adresinize giriş yapın.

[vurgu color=”#81d742″]#2 Instagram hesabınızı açıktan sonra, ana sayfa açıkken, klavyeden “F12” tuşuna basın. Laptop kullanıyorsanız “FN + F12” tuşlarına basmanız gerekmektedir. Tuşlar ile aşağıdaki ekranı açamadıysanız, Sayfanın herhangi bir yerinde farenin sağ tuşuna tıklayarak, “İncele” seçeneğini seçin. Ardından 3. aşamadaki resim karşınıza çıkacaktır.

[vurgu color=”#81d742″]#3 Burada, kırmızı çerçeve içine aldığımız yerdeki simgeye tıklıyoruz. Bu simge ile bilgisayarınızda tablet modunu aktif hale getirmiş olacaksınız.

Instagram Tablet Modu Acma

 

[vurgu color=”#81d742″]#3 Artık telefon veya tabletteki gibi bilgisayardan instagrama fotoğraf atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi, tablet simgesine tıkladığımızda aynı telefonumuzdaki gibi resim yükleme işareti gelecek. Tablet simgesine tıkladıktan sonra, aktifleşmiyorsa, sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır.

Bilgisayardan Instagrama Resim Yukleme

[vurgu color=”#81d742″]#4 Artı simgesine tıkladığınızda, hem resim hem de video yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yukarıda anlattığımız üzere hiç bir programa ihtiyacınız bulunmamaktadır.

 

Resim veya video yükleme işlemini tamamladıktan sonra, tekrar bilgisayar moduna geri dönmek istiyorsanız, sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

 


] }

Yorum yapın