Instagram`da Fotoğraf Ve Videolara Konum Ekleme

 

Instagram`da Fotoğraf ve Videolara Konum Ekleme işlemini yapabilmeniz için ekleyeceğimiz herhangi bir fotoğraf veya videoya konum ekleme işlemini yapmamız yeterli olacaktır. Bu yazımızda sizlere Instagram`da Fotoğraf veya Videolara Konum Ekleme işlemini anlatacağız.

 

Adres bulmak gerçekten birçok insanın zorlandığı bir durumdur. Şu anki teknolojide bu problemi geride bıraktığımızı düşünüyorum. Artık cep telefonlarımızda birçok şekilde adres bulmayı kolaylaştıran uygulamalar bulunmaktadır. Gideceğiniz adresi bilmeniz bile gerekmiyor artık. Gideceğiniz yerde birisi varsa eğer, o kişinin size konum atması, gideceğiniz yeri bulmanızı kolaylaştıran en önemli etkendir artık.

 

Konum denildiği zaman insanın aklına gelen, en çok kullanılan uygulama WhatsApp uygulamasıdır. Fakat kısa bir süre önce Instagram`da Fotoğraf ve Videolara Konum Ekleme özelliği de getirildi. Instagram`da Fotoğraf ve Videolara Konum Ekleme işlemini aşağıda anlatacağımız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Instagram’da Fotoğraf ve Videolara Konum Ekleme

Konum ekleme işlemini yeni ekleyeceğiniz fotoğraflara yapabileceğiniz gibi, mevcutta bulunan fotoğraflarınıza da ekleyebilirsiniz.

 

Mevcut fotoğraflara eklemek için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

  • Konum eklemek istediğiniz fotoğrafa gelin.
  • Fotoğrafın üzerinde bulunan üç nokta [vurgu color=”#000000″](…) tıklayın.
  • Çıkan menüden [vurgu color=”#000000″]“Düzenle” seçeneğini seçin.
  • Düzenleme aktifken üstte Konum Ekle seçeneğinin aktifleştiğini göreceksiniz. [vurgu color=”#000000″]“Konum Ekle” seçeneğine tıklayarak istediğiniz konumu ekleyebilirsiniz.

 

Yeni ekleyeceğimiz bir resme konum eklemek istiyorsak aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor.

  • Eklemek istediğimiz resmi seçip, sağ üst köşedeki [vurgu color=”#000000″]“İleri” seçeneğini seçiyoruz.
  • Gelen ekranda tekrar [vurgu color=”#000000″]“İleri” seçeneğini seçiyoruz.
  • Bu sayfada [vurgu color=”#000000″]“Konum Ekle” seçeneğine girerek buradan konum ekleme işlemini yapabiliyoruz.

 

Yukarıda ki anlattığımız yollar ile, Instagram`da Fotoğraf veya Videolara Konum Ekleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

 

 

 


] }

Yorum yapın