İnternet Sitemin Neden Hiti Artmıyor ?

Artık dijitalleşen dünyada her bir kurum, kuruluş ve kişinin şahsına ait yada istediği türde, istediği içerikleri paylaşabilecekleri bir internet sitesi kurma isteği ile hayalleri dolup taşıyor. Günümüzde artık kurum ve kuruluşlar mecburi bir şekilde dijitalleşen dünyaya atılsalar bile yapmış oldukları bir çok yanlış var.

 

Değineceğimiz konular ise bir internet sitesi yönetirken dikkat etmemiz gereken noktaların birden fazlasına değinmeye çalışacağız. En önemli olan nokta ise bir internet sitesi kurmadan öncesinde bilmeniz gereken bazı şeyler bir alan adı almak ve internet sitenizi barındıracağınız bir güvenilir hosting firmasından hizmet almak olacaktır.

 

 

Sitenizin Kullanıcı Dostu Olsun

Öncelikle internet sitenize gelen ziyaretçi trafiğini kaldırabilecek bir güçlü hosting aldıktan sonrasında ziyaretçi trafiğini elde tutabilmek, yeni kitleler oluşturabilmek adına en dikkat çekici olan tek şey internet sitenizin tasarımı olacaktır. İnternetten bulabileceğiniz temalar yada kendinize özel olmasını istediğiniz bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz.

 

İnternette böylesine bir rekabet ortamı olduğunda herkesin satın alabileceği bir temayı almak yerine kendinize özel ve öne çıkartan birde kullanıcı dostu tema yapan firmalar ile görüşebilir istediğiniz doğrultuda bir temaya sahip olabilirsiniz. Örneğin Denizli Web Tasarım gibi güvenilir bir internet sitesi ile görüşüp açacak olduğunuz internet sitesine istekleriniz doğrultusunda özgün bir tema yapmalarını sağlayarak internette var olan bir çok internet sitelerinin aynısı olma özelliğinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 

İnsanlar her zaman bir internet sitesi içersin de aradıklarını kolay olarak bulmak ister. İster bu bir iletişim bilgisi olsun isterse de bir konuya dair içerikler olsun. İnsanlar internet sitenizde aradıklarını kolay olarak bulamaz ve kullanımı zor olan internet sitelerini bir daha geri dönmemek üzere kaybederler. En çok yapılan hatalar ise internet sitesinin daha başlamadan geleceğini bitiren yanlış tema seçimleri ve kullanıcı dostu bir temaya sahip olmamalarıdır.

 

 

İçeriklerin Arama Motorunda Yerini Alması

Aslına bakarsanız geriye 2 tane önemli konu kaldı. Bunlardan birincisi ise bu içeriklerin bilinirliğini arttırmak adına organik hit dediğimiz arama motorlarından gelen ziyaretçiler olacaktır. İsterseniz alanınızda ki internet sitelerinden daha iyi bir yazı yazın fakat bu yazının alakadar olacağı kişiler sizleri arama yolu ile bulamaz ise bir hiç olacaksınız.

 

O kadar emek vererek yazdığınız, oluşturduğunuz içerikler üç beş kişinin okuması ile öylece internet dünyasında kaybolup gidecekler. Bu sizce de acı değil mi ? Sadece içerik olarak bakmasak bile bir kurum yada kuruluş olduğunuzda isminizi arattıkları zaman arama motorunda ilk sırada çıkmıyor iseniz kim sizi nereden bulacak ki ? Bugün hemen hemen hepimiz internetten bir çok sipariş veriyoruz. Bir ürün alacağımızda ismini arama motoruna aratıp ilgili siteleri inceliyoruz. Dikkat edersekte ne aratırsak aratalım hepsiburada gibi büyük internet sitelerinin illa ki görüyor oluşumuzdur. Böylecesine arama motorunda yerini alan bu içerikleri çıkmasa hangimiz hepsiburada sitesine girip bu ürünü aratmak ile uğraşırız ki !

 

İşte dikkat etmemiz gereken bir noktada ister bölgesel ister kurum, kuruluş isterseniz de diğer bir alanda internet siteniz olsun önemli olan şey kendiniz seo ‘ya dair bir şeyler beceremiyorsanız işini profesyonelce halleden Denizli seo gibi işini profesyonel halleden ekiplerden yardım almanızdır. O kadar emek vererek ve heyecanla girdiğiniz bu internet dünyasında kimse kaybolup gitmek istemez.

 

 

Sosyal Medya Yönetimi

Son ve en önemli olan şeylerden bir tanesi de internet sitenizin sosyal medya yönetimini en iyi şekilde yapmak olacaktır. Paylaşmış olduğunuz içeriklerin kazanmış olduğunuz kitleniz sayesinde anında ve biran önce okunması, internet siteniz ile anlık gelişmeleri paylaşabileceğiniz bir sosyal medya hesaplarınızın olması bu devirde çok önemlidir.

 

İnsanlar hemen hemen her zaman internet sitenizde yeni bir içerik paylaştınız mı diye bakmak yerine sosyal medya hesaplarınızı takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olmak isterler. Böylesine önemli olan diğer bir konuda ise başarılı bir şekilde sosyal medya hesaplarını yönetip doğru zamanlamalar ile paylaşımlar yapmalısınız. Eğer deneyip, bu konuda da bir başarı elde edemiyor iseniz sizlere yeni kitleler kazandıracak, insanları etkileşim haline sokacak bir sosyal medya ajansı ile çalışabilirsiniz.

 

 

Toparlamak Gerekirse :

Son olarak artık toparlayacak olur isek dijitalleşen bu dünyada yerimizi almak istiyorsak dikkat etmemiz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bunların en önemlisi ile hedeflediğiniz kitleyi kaldırabilecek bir hosting almak olacaktır. Hedeflediğimiz kitleye ulaşmak ve bu kitleyi elimizde tutabilmek adına ise kullanıcıyı çeken, aradığını kolayca bulabileceği bir tasarım ile karşına çıkıp elimizde tutmak olacaktır. Kitlemizi kazanmak için ise öncelikle bilinirlik oluşturma adına doğal olarak arama motorlarını kullanacağınız. Daha sonrası tanıştığımız ziyaretçilerimizi bizleri sürekli takip edebilmeleri adına sosyal medya kanallarını iyi kullanma yoluna gideceğiz. Bundan sonrasında ise tek şey biraz beklemek ve internet sitemizin içeriklerine emek vermek olacaktır.


] }

Yorum yapın