İnternet Üzerinden Güvenli ve İndirimli Alışveriş Nasıl Yapılır ?

Online alışveriş son yıllarda giderek artarken güvenlik sorunuda bununla beraber artıyor.  İnternet üzerinden yapılan çoğu alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yapıldığı için bunların başka ellere geçmesi çok büyük zararlara yol açabilir.

 

 

Sanal Kart Kullanın:

Online harcamalarınızda günlük kredi kartınızı kullanmak yerine sanal kartınızı kullanın. Sanal Kartınızı Bankanızın online şubesine girerek oluşturabilir ve dilediğiniz limiti verebilirsiniz. Sanal kartınızı nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bankanızdan bilgi alabilirsiniz. Sanal Kart oluşturduktan sonra yapacağınız alışveriş kadar limit vermeniz hem yeterli olacak hemde başkalarının alışveriş yapmasına imkan vermeyecektir.

Indirim Kuponum Tanitim

Tarayıcı Ve Site Güvenliği:

Tarayıcınızın (Mozilla, chrome, Opera, Internet Explorer  gibi..:) ve Virüs programınızın güncel olmasına dikkat edin.  Alışveriş yapacağınız sitenin adres kısmında http yerine https yazmasına dikkat edin. Tarayıcınızın adres kısmında gördüğünüz  ‘s’ harfi o sayfanın Şifrelenmiş bir alan olduğunu ve güvenirlik sertifikası bulunduğunu gösterir.  Aynı zamanda adres kısmının başında bir kilit işareti ve Güvenli yazısını görebilirsiniz. Aynı zamanda Kredi kartınızı tek tek her yere girmek yerine Bkm Ekspress gibi ödeme sistemlerini kullanarak sadece mail adresini girerek de alışveriş yapmanız mümkün!

Ssl

Güvenilir Siteleri Tercih edin!

Yapacağınız alışverişlerde güvenilir siteleri tercih etmeye çalışın. Hali hazırda yüzlerce ve yıllardır hizmet veren web siteleri mevcut. Hepsiburada, Trendyol, Morhipo gibi. Bunun yanında satın alacağınızın markaların’da çoğunun kendi web siteleri mevcut. Örnek Media Markt, Teknosa, Koton, Defacto vb gibi…  E ticaret siteleri N11, Gittigidiyor gibi mecralar ürünü aldıktan sonra onay sistemi sunuyor. Yani ürün elinize geçtikten sonra 3 gün içinde ürüne onay verip satıcıya para aktarılabiliyor. 2. El alışverişlerinizde bile bu siteleri kullanmanız yararınıza olacaktır. Satıcıya Gittigidiyor üzerinden ilan açtırabilirsiniz.

Indirim Kuponum Tanitim 1

Ortak bilgisayar ve herkese açık kablosuz Wifi

Ortak alanlardaki kablosuz ağ Avm vs gibi veya ortak bilgisayarlar internet kafe gibi alanlardaki ağ ve bilgisayarlar üzerinden alışveriş yapmayın. Bu alanlarda Satın alacağınız ürünü Güvenilir bir sitenin görünüşünü bire bir kopyalayarak kart bilgileriniz kopyalanabilir.  Online alışveriş yapmak her zaman tehlikeli değildir ama sizinde bilinçli olmanız gerekir.  Aynı zamanda bir ürünü 4/1 fiyatına almaya kalkmayın. Ürünün indiriminden emin değil ve alacağınız siteye güvenmiyorsanız almayın. Çünkü bu gibi yok fiyatına satılan ürünlerde gelen kargolardan Meyve sebze gibi ürünler çıkabilir. Kimse size fiyatı ortalama 2000 TL olan bir telefonu 300 TL’ye vermez.

İndirim Sitelerini Gezin:

Online alışverişler de yapacağınız harcamalar için indirim fırsatlarını takip edin. indirimkuponu gibi siteleri takip ederek veya alışverişlerinizden önce ziyaret ederek hem indirimlerden haberiniz olur hemde Bu sitelere özel tanımlanan indirim kodu ve indirim kuponlarını alarak ekstra indirimli olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu siteler bilindik mağazaların indirim fırsatlarını takip edip kullanıcılarını anlık olarak sürekli bilgilendirir. Bu prodüsürlere dikkat ederseniz İsterseniz Çin’den İsterseniz ABD’den bile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.


] }

Yorum yapın