WordPress Otomatik Güncellemeleri Kapatmak

Şuanda dünyada en yaygın olarak kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress’i kurar iken bazı ayarlar kısmında güncellemeleri aktif etmiş olabilirsiniz. Her bir şeyin kurulumunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. WordPress içerik yönetim sistemini de kurar iken cPanel üzerinden dikkat etmediğiniz ve gözden kaçırdığınız bazı hususlar olabilir.

 

WordPress otomatik güncelleme kapatma işlemi içinde en başında seçmiş olduğumuz bazı ayarları değiştirmememiz gerekecektir. Bu ayarlar ne yazık ki ise WordPress ‘in ayarlarına girip buradan olmamaktadır.

 

 

WordPress Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır ?

WordPress içerik yönetim sisteminde öncelikle otomatik yapılan güncellemeleri kapatmak istiyor isek yapmamız gereken ilk işlem öncelikle hangi, neyin otomatik güncellemesini kapatmak isteyeceğimize karar vermemiz gerekecektir.

 

Karar vereceğimiz şey ise isteğimiz doğrultusunda gerçekleşerek istersek

 • WordPress otomatik tüm güncellemeleri kapatma
 • WordPress otomatik tema güncellemeleri kapatma
 • WordPress otomatik eklenti güncellemeleri kapatma
 • WordPress otomatik çeviri güncellemelerini kapatma
 • WordPress otomatik sürüm güncellemeleri kapatma

gibi başlıklara ayırabiliriz.

 

Ayırmış olduğumuz başlıklar sayesinde size gerekli olan güncelleme kapatma işlemini bulup ona göre hareket etmeniz daha doğru bir sonuç olacaktır. Eğer birimiz sadece tema güncellemelerini kapatmak istiyor ise tüm güncellemeleri kapatmak bu kişi için mantıklı bir çözüm yolu olmayacaktır.

 

[accordion] [accordion_content title=”WordPress Tüm Otomatik Güncelleştirmeleri Kapatmak” icon=”” active=”active”]En popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress ‘te tüm güncellemeleri kapatmak istiyor iseniz kullanmanız gereken kod :

define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

budur. Yukarıda yer alan kodu wp-config.php dosyanızın içinde her hangi bir yere yüklediğinizde artık tamamen WordPress otomatik tüm güncelleştirmeleri kapatmış olursunuz.[/accordion_content][accordion_content title=”WordPress Otomatik Tema Güncellemeleri Kapatmak” icon=”” active=”active”]Eğer sizin diğer otomatik güncellemeler ile ileriden geriden alakanız yok sadece temaların otomatik güncellemelerini kapatmak istiyorum diyor iseniz kullanmanız gereken kod :

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

olacaktır. Yukarıda yer alan kodu wp-config.php dosyanıza eklemeniz durumunda WordPress içerik yönetim sisteminde otomatik tema güncelleme istilalarından kurtulabilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”WordPress Otomatik Eklenti Güncellemelerini Kapatma” icon=”” active=”active”]Sürekli gelen eklenti güncellemeleri ve yapılan sürekli olarak otomatik eklenti güncellemeleri sizin canınızı hayli sıktıysa hemen endişelenmeyin. Sadece eklentilerin otomatik olarak kapatmaya yarayan bir kod satırı bulunmaktadır.

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

Yukarıda yer alan kod satırını wp-config.php adlı dosyanın içerisine her hangi bir yere ekledikten sonrasında kaydedip var internet sitenizin sunucusu üzerinde var olan orijinal dosya ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.[/accordion_content][accordion_content title=”WordPress Otomatik Çeviri Güncellemelerini Kapatmak” icon=”” active=”active”]Eğer benim pek çeviriler ile işim alakam olmaz benim ne işime yarayacak boşuna güncellenip durmamasını istiyor iseniz bu sefer ise aşağıda yer alan koda bir göz atmamız gerekir.

add_filter( 'auto_update_translation', '__return_false' );

Yukarıda yer alan kodu wp-config.php dosyasında her hangi bir yere ekleyip kaydedip internet sitenizin sunucusuna yükledikten sonrasında otomatik çeviri güncellemeleri artık sizi rahatsız etmemiş olur.[/accordion_content][accordion_content title=”WordPress Otomatik Sürüm Güncellemelerini Kapatmak” icon=”” active=”active”]Sizin derdiniz eğer WordPress ‘in sürümlerine her bir üst sürümü çıktığında hemen direkt olarak güncellemesi ise wp-config.php dosyanıza eklemeniz gereken kod aşağıdadır.

add_filter ('allow_dev_auto_core_updates', '__return_true');

Yukarıda yer alan kodu kaydedip ardından internet sitenizde ki wp-config.php dosyası ile değiştirdikten sonrasında tamamen otomatik güncellenen WordPress sürümlerinden kurtulmuş olursunuz.[/accordion_content] [/accordion]

 

Yukarıda ye alan seçeneklerden istediğinizi seçtiğinizde WordPress otomatik güncelleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey wp-config.php dosyanıza otomatik güncellemesini kapatmasını isteyeceğiniz özelliğin kodunu eklemekten geçmektedir.

 


] }

“WordPress Otomatik Güncellemeleri Kapatmak” üzerine 6 yorum

 1. Emeğinize sağlık,son zamanlardaki güncellemeler iyice bozdu.Kapatalım da kurtulalım.Dokunmasalar daha iyi olacak.

  Cevapla
 2. paylaşımınız için çok teşekkürler fakat otamatik sürüm güncellemeyi tamamen kapatmak için dediğiniz kodu wp-config.php dosyasının tam neresine atmamız gerekir. Oldukça amatör olduğum için tam bilemedim.

  Teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın