Windows 10 Bildirimlerin Ekranda Kalma Süresi

Günümüzde en güncel Microsoft’a dair olan işletim sistemi Windows 10 ‘dur. Hala ve hala dağıtılan bir çok ücretsiz güncelleme ile bilgisayarınızın Windows 10’a yükseltilmesini istemektedir. Eğer bir Windows 10 kullanıcısı iseniz bazı ayarları kendinize göre kişiselleştirme işlemleri yapabilirsiniz.

 

Windows 10 Bildirim Süresini Değiştirme işlem basamakları ise aslında çok kolaydır. Eğer sağ yada ekranın sağ üst köşesinde çıkan bildirimlerin ekran kalma süresi sizleri rahatsız ediyor ise bunları değiştirme imkanımız bulunmaktadır.

 

 

Windows 10 Bildirim Süresi Nasıl Değiştirilir ?

Aslında bakılırsa bu işlem oldukça basittir. Tek yapmanız gereken şey ise Ayarlar kısmına girerek basit bir kaç tıklamadan sonrasında istediğiniz derecede istediğiniz bildirimleri açabilir ve Windows 10 bildirim süresi gibi işlemleri ayarlayabilir. İsterseniz de Windows 10 bildirimlerini kapatabilirsiniz.

 

Windows 10 bildirim ayarlarını değiştirme işlemini gerçekleştirerek isterseniz bildirim ekranda daha kısa süre içinde görünmesini isterseniz daha uzun bir süre isterseniz de hiç görünmemesini sağlayabilirsiniz.  Bunun için ise :

 

  • Başlat” çubuğunuzu açıp “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Ardından Ayarlar penceresi açılınca “Erişim Kolaylığı” butonuna tıklayın.
  • Ardından sol tarafta ki menülerden “Diğer seçenekler” butonuna tıklayın.
  • Şunlar için bildirimleri göster” kısmından gelecek olan bildirimlerin saniyesini ayarlayabilirsiniz.

 

Artık bu sayede Windows 10 bildirim gösterim süresi uzatma yada kısaltma işlemini yapmış bulunuyorsunuz. Eğer bildirimleri kapatmak istiyor iseniz yukarıda yer alan seçeneklerin aktifliğini kaldırılarak artık Windows İşlem Merkezinden bildirim almayı ve sizi rahatsız etme işlemini engellemiş bulunursunuz.


] }

Yorum yapın