iOS 12.2 Yüklerken Hata Oluştu Çözümü

iPhone Güncelleme Problemleri Çözümleri

 

 

[vurgu color=”#dd3333″]iPhone Güncelleme Yüklenirken Hata Oluştu Çözümü

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızda iOS 12.2 indirme veya yüklemesinde problem mi yaşıyorsunuz? iOS 12.2`yi yüklerken, güncellemeyi doğrulayamamak, iOS 12.2 yüklenirken bir hata oluştu mesajlarımı alıyorsunuz? Bunlar için birkaç sorun ve bu sorunlarında çözümlerini bulabileceğiniz bir yazıyı okuyorsunuz.

 

Aşağıdaki yazacağımız yolları deneyerek bu problemleri aşmış olacağı kanaatindeyiz. Aşağıdakilerden her hangi bir tanesi senin de çözüm yolun olabilir.

  • Cihazınızı güncellemek için iTunes kullanıyorsanız, iTunes güncel olmayabilir. iTunes güncelleyip, indirme işlemini tekrar deneyebilirsiniz.
  • Ağ bağlantılarınızı kontrol ediniz. Ağa bağlı gözüküyorsanız, Wi-Fi ayarlarını kapatıp tekrar açmayı deneyiniz.
  • Herhangi bir sunucu kesintisi veya sorunu için Apple`ın Sistem Durumu raporunu kontrol ediniz.
  • iDevice`yı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  • Mevcut güncellemeyi silip, iOS güncelleme dosyasını tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.
  • Güncellemeyi yapmak için telefonunuzda yeterli alan olmayabilir. Alan kontrolü yaptıktan sonra güncellemeyi tekrar başlatmayı deneyiniz.
  • Bölge ve dili değiştirerek indirme ve yükleme işlemini gerçekleştirmeyi deneyiniz. Geçmişte bu gibi problemlerden dolayı güncelleme yapılamadığı görülmüştür.

 

iPhone Güncellemede Siyah Ekranda Takılı Kalma Çözümü

Bu durumundan anlaşılan, indirme işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz fakat güncellemede bir problem yaşandı. Bu gerçekten can sıkıcı bir durum, çünkü ne yapılacağı konusunda hiçbir bilgin yoksa beklemenin bir faydası olmayacağından vaktini boşa harcamış olacaksın.

 

İndirme işlemini tamamladığından, telefonunuzda yeterli alan olmama gibi bir durum söz konusu değildir. Bu durumda yapılacak olan en mantıklı şey, telefonu zorunlu yeniden başlatmak olacaktır. Zorunlu yeniden başlatmayı aşağıdaki anlattığımız şekillerde yapabilirsiniz.

  • iPhone 6S veya daha düşük modelli bir telefona sahipseniz; Apple logosunu görene kadar “Açma-Kapatma” tuşuyla birlikte “Home” tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.
  • iPhone 7 veya 7 plus kullanıyorsanız; Apple logosu görene kadar, Hem “Açma-Kapatma”, hem de “Ses Kısma” tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir.
  • iPhone 8/8 Plus/X/XR/XS/XS Max modellerinde ise, “Ses Açma” tuşuna bir kere basın ve bırakın, “Ses Kısma” tuşuna bir kere basın ve bırakın ve arından “Açma-Kapatma” tuşuna Apple logosu görene kadar basınız.

 

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmek, güncelleme problemlerinizi çözmenizde faydalı olabilir. Sitemizde bulunan iPhone fabrika ayarlarına döndürme yazılarımızdan da faydalanarak telefonunuzu sıfırlayıp tekrar kurarak güncellemeyi başarılı bir şekilde yapabilme olanağına sahipsiniz.

 

 


] }

Yorum yapın