Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformundan olan instagram‘ da bazen sizin hoşunuza gitmeyecek şeyler olabilir. Bunlardan bir tanesi hesabınız çalınabilir. Peki instagram hesabınızın çalındığını nasıl anlarsınız? bunu anlamanız için bir kaç kontrol yapmanız gerekmektedir ve anlamak biraz zorlu olabilir. Hesabınızda takipleri değiştirip resimlerinizi silmezse çalındığını anlamak zor olmaktadır.

Bunun için Instagram hesabımın çalındığını nasıl anlarım? düşüncesindeyseniz aşağıda belirtilen kontrolleri yaparak öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?

Hesabınızın çalındığını anlamanın en önemli yolu şifrenizin değişmesidir. Eğer hesabınızın şifresi değiştiyse korsan yazılımcıların eline geçmiş olma ihtimali çok yüksek.

Kullanıcı hesabınızdan videolar ve resimler siliniyorsa, takipçi hareketlerinde değişiklik oluyorsa, ve başkalarına dm atılıyorsa hesabınız çalınmış demektir. Başka bir instagram hesabından kendi hesabınızı takip edebilirsiniz değişiklik olup olmadığını böylece anlayabilirsiniz.

Kullanıcı hesabınızı üçüncü kişilerle paylaşıyorsanız, bunlar takipçi artırma beğeni almak için yaptırıyorsanız. Hesap bilgilerini verdiğiniz kişiler tarafından çalınmış olabilir.

Size dm üzerinden bir link gelmiş ve siz buna tıklamış iseniz hesabınız çalınmış olabilir. Başkaları tarafından gelen linklere tıklama yapmanızı önermeyiz.

Şifremi unuttum seçeneğinde iletişime geçilen bilgiler değişmiş ise hesabınız çalınmış olabilir.

Bu yazımızda sizlere instagram hesabımın çalındığını nasıl anlarım? konusu anlatmaya çalıştık. Konuyla ilgili problem veya sorularınızı yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 


] }

“Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın