Kapat
ipad cesitleri 754x365 - iPad Modeli Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Yapılır? 112 0

iPad Modeli Nasıl Öğrenilir?

Hangi iPad modelini kullandığını merak eden kullanıcılarımız için çok iyi bir haberimiz var. Rahat bir şekilde tamamlayacağınız adımlar aracılığı ile kullandığınız iPad’in modelini öğrenebiliyorsunuz. Apple tablet kullanıcılarının aşinası olduğu bir konu olarak iPad modellerinin iPhone’lar kadar kolay öğrenilemediği hakkında size vereceğimiz  bilgiler doğrultusunda hangi modeli kullandığınıza rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Kullandığım iPad’in Modeli Ne?

ipad modelini ogrenme nasil yapilir - iPad Modeli Nasıl Öğrenilir?

Kullandığınız iPad’in modelini öğrenmeden önce sizlere bir uyarı yaparak işlemlerimize başlayalım. Eğer tabletinizde herhangi bir şekilde arka tarafta bulunan seri numarayı görmenizi engelleyecek koruma kılıfı bulunuyorsa bu kılıftan derhal kurtulmanızı istiyoruz. Neden diye soracak olursanız işlemlerimizi yaparken seri numarasına kesinlikle ulaşmamız gerekiyor.

  1. Adımlarımıza başlarken kullanmakta olduğunuz iPad’in arka tarafına göz atarak burada bulunan model / seri numarasına ulaşmanız germektedir.
  2. Ulaşmanız gereken kod “A” ile başlayacaktır.
  3. Bu koda ulaştıktan sonra bu linkteki sayfaya giderek kodu oraya girmeniz gerekiyor.
  4. En doğru bilgiyi Apple’in kendi sitesinden alabileceğiniz gibi ayrıca internettende araştırma yapabilirsiniz.

iPad’in Arka Tarafındaki Seri / Model Numarasını Göremiyorum?

Eğer iPad’i uzun süredir kullanıyorsanız kullanıma bağlı olarak arka tarafta bazı aşınmalar olmuş olabilir. Bu aşınmalar sebebi ile aradığınız kodu görmekte zorlandığınızı varsayarsak bu koda ulaşmak için farklı bir yöntem daha bulunuyor.

  1. iPad’inizin “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
  2. Ardından “Genel” seçeneğine tıklayarak “Hakkımda” bölümüne giriş yapmalısınız.
  3. Son olarak açılan sayfada iPad’iniz ile ilgili birçok detaya ulaşabilirsiniz. Burada bulunan detayların arasında “Model” seçeneğinide göreceksiniz.

Model seçeneğinde yazan kod aracılığı ile iPad’inizin modelini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir