iPhone’da Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

iOS serilerinin geçmişten bugüne sunduğu en işlevsel uygulamalarından biri olan Kestirmeler, kullanıcılara Instagram üzerinden kolay bir şekilde video indirme imkanı sunmaktadır.   Kesitmeler uygulaması her ne kadar iOS destekli olsa da bu uygulamalar Apple tarafından indirmeye sunulmamaktadır. InstaSave adı verilen kestirme aracılığı ile Instagram üzerinde bulunan videoları kolay bir şekilde Apple telefonunuza indirebiliyorsunuz. iOS 12 ile kullanılmaya başlanan bu uygulama AppStore’dan indireceğiniz birçok uygulama içerisinde kullanmak için bazı kısayollar atamanızı sağlıyor. Dolayısıyla bu uygulama Siri ve manuel yollar ile kullanılır hale geliyor.

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Aktif olarak kullandığınız iOS 12 ve üzeri sürüme sahip olan herhangi bir Apple marka cihazınızdan Kestirmeler uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ardından İnstaSave ugulamasını kolay bir şekilde bu linkten indirebilirsiniz. Uygulamayı verdiğimiz linkten indirdikten sonra Kestirmeler uygulamasının içerisine otomatik olarak kaydolacaktır. Bu işlemlerin ardından yapmanız gerekenlerin oldukça kolay olduğunu söylemekte fayda var.

  • İlk olarak yapmanız gereken şey Instagram’da izlediğiniz videonun URL’sini kopyalamaktır. Bunun nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız; videonun sağ üst kısmında bulunan noktaya tıklayarak “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayın. Bu işlemin sadece herkese açık hesaplarda gerçekleştirilebileceğini bilmeniz gerekiyor.
  • Sonraki adımda ise Kestirmeler uygulamasına girerek içerisinde bulunan İnstaSave tuşuna basmak ve kopyaladığınız URL’yi buraya yapıştırmaktır.

Kesirlemeler uygulamasına Siri desteğini eklemekte videoyu indirmek kadar kolay bir işlemdir. Buna da nasıl yapacağınızı anlatmak gerekirse;

  • Kestirmenin sağ tarafına konumlanmış olan üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar sekmesine ulaşın.
  • Ardından karşınıza çıkan “Bitti.” Seçeneğinin hemen alt kısmında bulunan Kişiselleştirme ayarları kısmından Siri desteğini aktif hale getirin.

Siri desteğini aktif hale getirdiğinizde telefonunuzda herhangi bir videonun URL’sini kopyaladığınızda Siri’ye seslenerek kolay bir şekilde bu videoyu indirebiliyorsunuz.


] }

Yorum yapın