Youtube Mobil Anasayfada Otomatik Oynatma Kapatma

Youtube sunduğu son güncelleme ile birlikte telefon uygulamasına girildiğinde karşınıza çıkan akış videolarını otomatik olarak oynatma imkanını sundu. Her ne kadar bu güzel bir özellik gibi düşünülsede internet paketi az olan kişiler için büyük bir israf olarak görülüyor. Bu özellik Youtube tarafından tamamen isteğe bağlı olarak sunulmuş durumdadır. Eğer böyle bir şeyin gerçekleşmesini istemiyorsanız Ayarlar menüsünden istediğiniz değişikliği rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Üstüne üstlük videoların ilk oynatma ekranları reklam ile ilişkilendirilmiş konuşmalar olunca hiç hoş durumlar ortaya koymadığı gözlemleniyor.

Youtube Mobil Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?


Yapılan güncellemenin sonrasında otomatik olarak oynatılan videoları engellemek için ilk olarak uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adımı tamamladıktan sonra çok kolay bir şekilde otomatik videolardan kurtulabileceksiniz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil resmine dokunduğunuzda karşınıza arasında “Ayarlar” seçeneğininde bulunduğu bir seçim ekranı çıkacaktır.
  • Bu seçeneklerin arasında “Ayarlar” kısmına giriş yaparak “Genel” başlığının altında bulunan “Özet Akışlarında Sessiz Oynatma” seçeneğini göreceksiniz.
  • “Kapalı” seçeneğini seçerek youtube anasayfasında otomatik oynatmayı rahatlıkla kapatabiliyorsunuz. Eğer bu seçeneği aktif hale getirirseniz cihazınız mobil veri modundayken bile videoları akış ekranında otomatik olarak oynatacaktır. Aynı zamanda burada bulunan “Yalnızca Kablosuz Ağ” seçeneğini seçtiğinizde özet akışlarında otomatik oynatma sadece kablosuz ağlara bağlıyken gerçekleşecektir.

Bunun yanı sıra aktif olarak bir videoyu izlerken video bitiminde bir sonraki videonun otomatik olarak başlatılmasını istemiyorsanız “Otomatik Oynatma” başlığı altında bulunan seçeneği pasif hale getirmeniz gerekecektir.


] }

Yorum yapın