iPhone 6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Genellikle ekranınızda ne olduğunu bir ekran görüntüsü ile göstermek çok daha basit ve daha canlıdır. Günümüzde, ekran görüntüsü almak sadece dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için değil, teknolojinin modern yüzü bu “sadece masaüstü” ekran görüntüsünü akıllı telefonlarımızda mümkün kıldı. Android telefonlar ve iPhone’lar gibi modern mobil cihazlar da ekran görüntüsü alabiliyor. Bir oyun sahnesini kaydetmek, oyun skorunu görüntülemek, bir e-posta kaydetmek, çevrimiçi bilet girmek, çevrimiçi rezervasyonları kaydetmek, bildirimde bulunmak, telif hakkıyla korunan bir resmi kaydetmek, hızlı bir şekilde web içeriğini ve çok daha fazlasını kaydedin Ek olarak, iPhone 6 ekran görüntüsünü almanız gerekebilir. Sizlerde bunu bilmiyorsanız, sizler için iPhone 6 ekran görüntüsü nasıl alınır diye her şeyi anlattık.

iPhone 6’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

İlk kez iPhone kullanıcısıysanız ve bir ekran görüntüsünü telefonunuza nasıl kaydedeceğinizi bilmiyorsanız, endişelenmeyin, çünkü bu gerçekten kolaydır. Aslında, iPhone 6 Plus veya iPhone 6’da ekran görüntüsü almanın üç olası yolu vardır. Bu yolları dikkatli bir şekilde takip ederek sizlerde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İPhone’daki tuş bileşimine basın

Bu yöntemle, iPhone’unuza ekran görüntüsü kaydetmek için ek uygulamalar yüklemenize veya özel mobil aksesuarlar kullanmanıza gerek yoktur. Tek ihtiyacınız olan, cep telefonunuzda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir ipucu:

iphone6 ekran görüntüsü

  • Ana ekranınızda yakalamak istediğiniz şeyi görüntüleyin.
  • Ana Sayfa düğmesini ve Kilit düğmesini basılı tutun.
  • Ekranınızda beyaz bir flaş belirecek ve kamera deklanşörünün sesini duyacaksınız, bu da ekran görüntüsünün başarıyla çekildiği anlamına geliyor. Çekilen görüntü Film Rulonuzda kaydedilir ve daha sonra buradan arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Tek eliniz ile ekran görüntüsü alın

Tek elle bir ekran görüntüsüne ihtiyacınız varsa veya almak istiyorsanız, Assistive Touch ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Assistive Touch’ı Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Assistive Touch’a giderek etkinleştirebilir ve Assistive Touch’ı etkinleştirebilirsiniz. Ekranınıza yarı saydam bir düğme eklendiğini göreceksiniz. Bu Yardımcı Dokunuş düğmesidir.
  • Özel simgeye dokunun, ardından listeden Ekran Yakalama’yı seçin. Ekran yakalama düğmesi dokunmatik ekran yardım menüsüne eklenecektir. Ekran yakalama düğmesiyle veya listedeki herhangi bir seçenekle değiştirmek için varsayılan simgelerden birine de basabilirsiniz.
  • Assistive Touch menünüze ekran yakalama seçeneği eklendiğinde, Assistive Touch düğmesine ve ardından ekran yakalama düğmesine basarak istediğiniz zaman tek elle ekran görüntüsü alabiliriz.

ApowerMirror ile ekran görüntüsü alın

Kullanıcılar ayrıca bu ApowerMirror aracını iPhone 6 ekran görüntüsü almak için kullanabilirler. Bu araç, telefon ekranınızı PC’ye yansıtmada mükemmeldir ve ekran yakalama ve ekran geçmişi kaydı gibi diğer ek işlevleri sağlar. Bu arada, kullanıcılar bu uygulamayı Android telefonun ekranını masaüstünden kontrol etmek için de kullanabilirler.


] }

Yorum yapın