Samsung Bildirim Sesi Değiştirme

Samsung Galaxy akıllı telefonlar için en ilginç özelleştirme seçeneklerinden biri, Samsung bildirim sesi değiştirme. Gerçekten sevdiğiniz bir şarkı veya ses örneği seçebilmenin yanı sıra, çeşitli uygulamalar, etkinlikler ve hatta kişiler için ayrı tonlar seçmenizi sağlar. Hangi uyarının gerçekleştiğini veya sizinle kiminle iletişime geçtiğini sesli olarak anlayabilirsiniz.

Zil seslerini ve uyarıları değiştirme seçeneği tüm Android telefonlarda hemen hemen evrensel olsa da, Samsung telefonunda yapma işlemi biraz daha farklıdır.

Samsung Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir ?

Aramalar için evrensel bir zil sesi seçerken olduğu gibi, bildirimler ve uyarılar için sistem genelinde bir ton ayarlayabilirsiniz. Tüm metin bildirim sesleri, varsayılan uygulama uyarıları ve bildirimler tarafından kullanılacaktır.

Samsung Bildirim Sesi

Evrensel bir bildirim sesi ayarlamak için şu adımları izleyin:

 • Bildirimleri ve hızlı başlatma çubuğunu açmak için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ayarlar’ı seçin.
 • Uygulama merkezini açmak için ana sayfadayken ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Oradan Ayarlar’ı  seçebilirsiniz.
 • Ayarlar menüsünden Sesler ve Titreşimler’i seçin.
 • Üst kısımda, kullanılabilir zil sesleri listesinden seçim yapmak için Bildirim Sesleri seçeneğine dokunun.
 • İstediğiniz sesi veya şarkıyı seçin ve işiniz bitti.

Zil sesleri ile yapabileceklerinizin aksine, ayarlar menüsünde listelenmeyen bir ton seçemezsiniz. Listede görünmeyen bir bildirim sesi kullanmak istiyorsanız, sesin telefonunuzun deposundaki bildirim klasörlerinden birinde yerel olarak depolandığından emin olmalısınız. Dosyayı dahili veya harici depolama alanınızdaki klasöre indirebilir veya taşıyabilirsiniz; ne kullanırsanız kullanın, bu bir tercih meselesidir.

Samsung Zil Sesi Nasıl Değiştirilir ?

Özel bir zil sesi seçmenin ilk yöntemi, tüm sistem için parçayı veya melodiyi tanımlar. Bu, birisi her aradığında, bir yabancıyla veya bir arkadaşla duyduğunuz zil sesidir. Bunun istisnası, belirli bir kişi için bir zil sesi belirlerseniz, bunun yerine bu tonun çalınacağıdır – bunu daha sonra kılavuzda nasıl yapacağımızı göreceğiz.

Samsung Zil Sesi

Evrensel bir zil sesi ayarlamak için aşağıdaki maddeleri takip edin :

 • Bildirimleri ve hızlı başlatma çubuğunu açmak için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ayarlar’ı seçin.
 • Bildirim merkezini açmak için ana sayfadayken ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Oradan Ayarlar’ı seçebilirsiniz.
 • Ayarlar menüsünden sonra aşağıda yer alan Sesler ve Titreşimler’i seçin.
 • Üstte, kullanılabilir zil sesleri listesinden seçim yapmak için Zil Sesi seçeneğine tıklayın.
 • İstediğiniz sesi veya şarkıyı seçin.

Sistem listesinde olmayan bir parça veya ton seçmek için zil listesinin sağ üstündeki + (artı) simgesini seçin. Bu seçenek, telefonunuzda kayıtlı olan parçalar ve medya listesinden bir zil sesi seçmenize olanak tanır.

Kişiye Özel Zil Sesi Ayarlamak

Evrensel zil sesi herhangi bir zamanda çalınırken, kişiselleştirilmiş bir zil sesi onun yerine geçecektir. Bu, isterseniz telefonunuzdaki her kişi için ayrı tonlar ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Melodi, telefonunuza bakmadan kimin aradığını daha rahat bir şekilde anlamanıza

,yardımcı olabilir.

Kişiye özel zil sesi ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Rehbere ulaşmak için ilk olarak ana sayfadayken ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırın. Oradan Kişiler’i (kişi simgesi) seçebilirsiniz. Telefonunuzda yüklü olabilecek diğerlerini değil, Samsung Kişiler uygulamasını seçtiğinizden emin olun.
 • Telefonunuzda saklanan kişiler listesinden, kişiselleştirilmiş bir zil sesi atamak istediğiniz kişiyi seçin.
 • Bir sonraki ekranda Düzenle seçeneğini (kurşun kalem simgesi) seçin.
 • Düzenleme ekranının altında, sayfayı daha fazla parametre içerecek şekilde genişletecek Daha Fazla Göster seçeneğini belirleyin.
 • Zil Sesini göreceğiniz yere gidin. Varsayılan olarak, evrensel zil sesi etkin olacaktır. Listeden kullanmak istediğiniz sesi veya parçayı seçmeniz yeterlidir.

 


] }

Yorum yapın