iPhone 8, iPhone 8 Plus Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Apple, iPhone 8 veya ağabeyi iPhone 8 Plus’tan telefonuna sahipseniz ve ekran görüntüsü nasıl alınır diye merak ediyorsanız sizler için açıkladık. Ekran görüntüleri, bir oyunda yüksek skorunuz, bir videodan bir sahne, sosyal medyadaki konuşmalar ve hatta hataları bildirmek gibi anları paylaşmak için mükemmel bir özelliktir .Ancak hala iOS platformlarında yeniyseniz, bunların nasıl yapılacağını bulmak için yardıma ihtiyacınız olabilir.

Bu izlenecek yol, yeni iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınızda ekran görüntülerini nasıl alacağınızı ve yöneteceğinizi öğretecek.

İPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Önceki iOS cihazları gibi, ekran tuşları sabit tuş kombinasyonları kullanılarak çekilebilir. Şu adımları izleyin:

İPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınızdaki yan düğmeye veya güç (uyku / uyandırma) düğmesine basın, ardından hemen aynı anda Giriş düğmesine basın. Düğmelere aynı anda bastığınızdan emin olun, aksi takdirde Siri’yi başlatmak veya cihazınızın ekranını kilitlemek gibi diğer eylemleri başlatır.
İPhone ekranınız bir kez yanıp söndüğünde ve bir deklanşör sesi duyduğunuzda, cihazınıza bir ekran görüntüsü alınmış ve kaydedilmiş demektir.

Ekran görüntünüzü iPhone 8/8 Plus’ta nasıl önizleyebilirsiniz ?

Ekranınızın sol alt köşesinde ekran görüntünüzün bir önizlemesi görüntülenir. Ekran görüntüsünü uygun şekilde paylaşmak veya düzenlemek için önizlemeye dokunabilirsiniz. Ekran görüntüsünün önizlemesini ekrandan kaldırmak için ekranın dışına sürüklemeniz yeterlidir.

Ekran görüntünüzü iPhone 8/8 Plus’ta nasıl kırpabilirsiniz ?

Anında etiketleme komutları ile iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınızda çektiğiniz ekran görüntüsünü kolayca kırpabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, ekran görüntüsü fotoğraflarınızın kenarlarındaki kalın tutamakları basılı tutup taşımak ve kırpmaktır.

 


] }

Yorum yapın