iPhone 7 Ekran Görüntüsü Alma

İPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta Home düğmesinin yerine Taptic Engine tarafından desteklenen yeni bir basınca duyarlı düğme eklendiğine göre, yeni iPhone 7 ekran görüntüsü alma konusunu merak ediyor olabilirsiniz.

Yeni Ana Ekran düğmesi, entegre Taptic Engine sayesinde gerçek bir Home düğmesinin hissini ve izlenimini vermektedir. Peki bu tuş ile ekran görüntüsü nasıl alacağız ? Yöntem aslında eski iPhone modellerinde ekran görüntüsü alma şekline benzer. Gelin birlikte göz atalım.

iPhone 7’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

iPhone 7de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Adım 1: iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ınızdaki Kilit ve Home düğmesine basın.

Adım 2: Bu iki tuşa aynı anda basılı tutun.

Adım 3: iPhone ekranınız bir kez yanıp söner ve bir ekran görüntüsünün cihazınıza kaydedildiğini ve kaydedildiğini onaylamak için bir deklanşör sesi çalınır. Bu sesi ayarlardan kapatabilirsiniz.

Kilit ve Home düğmelerine aynı anda basmazsanız, iPhone’unuz yanlışlıkla Siri gibi diğer eylemleri başlatır veya cihazınızı kilitler. Bu yüzden aynı anda bastığınızdan emin olun.

Assistive Touch ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Kilit ve Home düğmelerine aynı anda basma zahmetinden geçmek istemiyorsanız, tek elle ekran görüntüsü almak için Assistive Touch‘ı kullanabilirsiniz.

Adım 1: Yapılacak ilk şey Assistive Touch’ı etkinleştirmektir. Ayarlar uygulamasını açın ve Genel -> Erişilebilirlik -> Assistive Touch’a gidin.

Adım 2: Assistive Touch’ı düğmesini etkinleştirin.

Adım 3: Aynı ekranda “Üst düzey menüyü özelleştir” başlıklı bir seçenek bulacaksınız. Açmak için dokunun.

Adım 4: Yıldız simgesiyle gösterilen özel düğmeye basın, ardından listeden Ekran Yakalama’yı seçin.

Adım 5: Assistive Touch menünüze ekran yakalama seçeneği eklendiğinde, Assistive Touch düğmesine ve ardından ekran yakalama düğmesine basarak istediğiniz zaman tek elle ekran görüntüsü alabilirsiniz.

iPhone 7 ekran görüntsü alma iste bu kadar kolay sizlerde yukarıda belirttiğimiz seçenekleri uygulayarak istediğiniz resimleri ekran görüntünü alabilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın