Yağmur Damlalarından Elektrik Üreten Jeneratör Üretildi!

Bilimciler, pek çok konuda yeni üretimlerini sürdürürken, elektrik üretimine dair de çalışmalarını ön plana çıkarıyor ve bu sayede voltaj yüksekltme tekniği ile pek çok konuda ilerleme kat edebiliyor. Elektrik sorununu kökünden çözebilecek olan bu teknoloji, özellikle yoğun yağmur bölgelerinde büyük bir artı getirecektir.

Yenilenebilir enerji kullanımı, iklim değişimine karşı atılması gereken en önemli adımlardan biri. Özellikle küresel ısınmaya dair ortaya çıkarılan ve aşama aşama farklılıkları ile birlikte yeniliklerin de organize edilmesine dair bir çözüm üreten çalışmalar için, beklentilere dair de büyük bir çalışma oluşturuluyor. Bilim insanlarının yağmurdan elektrik üretmek için sayısız girişimi oldu ancak şu ana kadar verimli bir yol bulunamadı. Yeni bir keşif ise şimdiye kadarki en etkili çözümlerden biri olabilir. Araştırmacılar, yağmur damlalarından elektrik üreten bir jeneratör geliştirdi.

Geniş bir çalışma yapıldı!

Hong Kong üzerinde yapılan çalışmalarda geniş bir beklenti ve yenilik getiren bu teknoloji, herkes için farklı ve ayrıntılı bir kullanım sunuyor. Bu yüzden de kişisel beklentiler değişiyor. Hong Kong Şehir Üniversitesi araştırmacıları, yağmur damlalarından yüksek voltaj üretebilmek için alan etkili transistör tarzı bir yapı kullanan bir jeneratör geliştirdi. Geliştirilen jeneratör, tek bir yağmur damlasından 140 V veya 100 küçük LED ampulü aydınlatmaya yeterli gücü üretebiliyor.

Bilim insanları, geliştirilen yeni jeneratörün önceki jeneratörlerden binlerce kat daha fazla anlık güç yoğunluğu ürettiğini söylüyor. Bu süreç kesinlikle profesyonel ve etkin bir dil yaratıyor. Burada amaç tamamen gelişmiş ve büyümüş bir beklenti oluşturuyor. Bu sayede sitelere dair de hızlı bir ilerleme sağlanıyor.


] }

Yorum yapın