iPhone Batarya Testi Nasıl Yapılır ?

iPhone modellerinde batarya ömrü en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. Özellikle de Apple tarafından eski iPhone modellerinin yavaşlatılmasının nedeni eskiyen bataryalar olarak gösterildikten sonra, kullanıcılar kendi batarya ömürlerinin durumunu merak etmeye başladı.

 

Peki, iPhone kullanıcıları modeli her ne olursa olsun iPhone batarya testi işlemini yaparak batarya ömrü sonuçlarını nasıl öğrenebiliyor? Bu yazımızda iPhone batarya testi ile batarya ömrü öğrenme işlemini en pratik yolu ile açıklıyoruz.

 

 

iPhone Batarya Testi, Yavaşlatılan iPhone Modellerini Gösteriyor

iPhone batarya testi öncesinde açıklamak gerekirse, daha önce hiç olmadığı kadar iPhone batarya performansı sorgulama büyük bir önem arz etmeye başladı. Zira Apple iPhone’ları bilerek yavaşlattığını açıkladı ve teknoloji dünyasında büyük bir yankı uyandırdı.

Iphone Batarya Testi Nasil Yapilir 2

Apple iPhone yavaşlatma sürecinin doğrudan doğruya Apple tarafından resmi olarak açıklanması ile beraber bu işlemin nedeni de ortaya çıkmış oldu. Apple’ın bunu yapmasındaki asıl neden, bataryası eskiyen ve artık yüksek performans ile iyi kullanıcı deneyimi sunamayan modellerin, tekrar sorunsuz kullanılmasını sağlamakmış. Apple’ın iPhone yavaşlatma işleminin temel nedeninin iPhone batarya ömrü olmasının ortaya çıkması ile birlikte, büyük kesim iPhone kullanıcıları, iPhone batarya testi nasıl yapılır şeklinde sorular sormaya ve kendi iPhone modellerinin yavaşlatılıp yavaşlatılmadığını öğrenmeye başladılar.

 

 

iPhone Batarya Testi ile Batarya Ömrü Öğrenme

Bu süreç ile birlikte bir geliştirici, iphone batarya testi ile batarya ömrü öğrenme işlemini yapan bir mobil uygulama yayınladı. Bu uygulama ile birlikte iPhone’un bataryasının hangi durumda olduğunu öğrenmek, kolay bir şekilde yapılabiliyor.

 

Apple App Store üzerinde yayınlana bu uygulamanın ismi ise, yaptığı iş ile anı olarak Battery Life olarak belirlenmiş. Victor Robinson isimli bir mobil uygulama geliştiricisi tarafından ücretsiz olarak yayınlanan bu iOS batarya uygulaması, kurulduğu iPhone’un batarya sağlığı ile ilgili bilgi veriyor.

Iphone Batarya Testi Nasil Yapilir 3

Ücretsiz versiyonuna ek olarak, Battery Life Pro ismi ile birlikte bir başka uygulama daha yayınlanmış durumda ancak bu uygulama, ücretli olarak sunulmuş. Ama ücretsiz iPhone batarya testi uygulaması da gerekli bilgileri sunuyor.

 

Son olarak belirtmek gerekirse söz konusu olan bu iPhone batarya ömrü öğrenme imkanı sunan programın verileri, resmi bilgiler değil. Dolayısıyla batarya hakkında verilen bilgiler, tamamıyla gerçeği yansıtmıyor olabilir.

 

Bu konuda söylenebilecek tek şey, bu batarya programının verdiği bilgilerin kesin olmadığı ancak belirli bir değerde doğruluk payının da olduğunu söylemek olacaktır. Apple tarafından başlatılan indirimli iPhone batarya değişim programından yararlanmak ve yavaşlatılan iPhone modellerini yeniden eski performansına ulaştırmak isteyen kullanıcılar, yeni batarya almadan önce bu programı referans olarak kullanabilirler. Ancak tekrar belirtmek gerekirse söz konusu olan bu iPhone batarya test programı, tam anlamıyla gerçek değerleri yansıtmıyor olabilir. Ancak şarj döngüsü ve batarya sağlığı konusunda, en azından ön izlenim aktarmış olacaktır.


] }

Yorum yapın