iPhone Ekran Süresi Nedir? Nereden Görebilirim?

Apple iOS 12 ile birlikte telefonlarımıza birçok özellikler ve yenilikler getirdi. Ekran süreside bu özelliklerinden birisidir. Sizlere bu yazımızda iPhone ekran süresi nedir? iPhone ekran süresi çalışmıyor ise bunların çözüm yollarını anlatacağız.

 

iPhone Ekran Süresi Nedir?

Apple, ekran süresi ile insanların telefon kullanım sürelerini daha da detaylandırmak istemiştir. Telefon kullanım süresi arttığı bugünlerde, kullanım süremizi sınırlandırmak, çocuklarımızı takip edebilmek için kullanılan mükemmel bir özelliktir. Bu uygulama ile, kullanılan programlara sınırlamalar koyabilir, içerik ve gizlilikleri kısıtlayabilir, kullanılan uygulamaların gün içerisinde ne kadar kullanıldığı bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

iOS 12 ile gelen bu özellik, ilk başlarda birçok problemi de beraberinde getirmişti. Bu problemlerin çözümü içinde yeni bir güncelleme geldi. Apple bu problemleri, hataları 12.1 güncellemesinde kökünden çözdü.

 

Ekran süresi dijital sağlıklı yaşam programının bir parçası haline gelmektedir. Burada fikir, cihazınızda çok fazla zaman geçirmeyi ve yaşamı deneyimlemenizi kaçırmayı engellemektir.

 

Ekran Süresini Nasıl Görebilirim?

Ekran süresini görebilmeniz oldukça basittir. Bunun için iki yöntemi deneyebilirsiniz.

 

Birincisi ana ekranda olduğunuz anda, telefonunuzun ekranını sağa doğru kaydırarak yen ekrana geçmeniz, ikincisi ise, Ayarlar → Ekran Süresi yolunu izlemenizdir.

 

Aile Ekran Süresi Problemleri

Aile ekran süresinde bayağı bir problem var gibi gözüküyor. Bu problemlerden en önemlisi de, değiştirilen telefonlarda, aile ekran süresinin, yeni telefona aktarılmasında problem çıkması.

 

Öncelikle aile ekran süresini görmek istediğimiz eski telefonumuza ait Apple kimliğimizi doğru şekilde telefonumuza girmeliyiz. Bununla birlikte eski telefonumuzdaki aile ekran süresi telefonumuza gelecektir. Eğer problem yaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanızı öneririz.

 

  • Ayarlara giriniz.
  • Apple kimliğinize tıklayınız.
  • En aşağıdaki kısımda, Apple kimliğinizi kullanmış olduğunuz telefonlarınızı göreceksiniz.
  • Burada eski telefonunuz artık kullanımda değilse siliniz.
  • Telefonunuzu yenide başlatınız.

 

Yukarıdaki işlemleri tamamlamamızın ardından, eski telefonlarınızdaki veriler yeni telefonunuza gelecektir.

 

Ekran Süresi Bilgileri Doğru Göstermiyor?

Çocuklarını çok sıkı takip eden ebeveynler için oldukça önemli olan ekran süresi bilgileri doğru göstermiyor ise yapmanız gereken şey oldukça basittir. Ekran zamanını tamamen sıfırlamanız halinde, yeni yapılacak olan raporlamalar doğru şekilde yapılacaktır. Bir de dikkat etmeniz gereken konu, iOS sürümünüzün en son sürüm olması gerektiğidir.

 


] }

Yorum yapın