iPhone Ekran Süresi Şifremi Unuttum?

iPhone Ekran Süresi Şifremi Unuttum? Peki, şifreyi unuttuğum zaman ekran süresi sayfasına nasıl girebilirim? Sizlere bu yazımızda ekran süresi şifresini unuttuğunuzda, ekran süresi uygulamasına nasıl girebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

 

Ekran süresi, telefonumuzda kendimiz veya çocuklarımız için kısıtlamalar yapabileceğimiz, kullanımlarını takip edebileceğimiz çok güzel, kullanışlı ve basit bir uygulamadır. Bu uygulama ile aşırı telefon kullanımlarından uzaklaşabilmeniz mümkündür. Raporlama yöntemini kullanarak çocuklarımızın gün içerisinde telefonlarıyla neler yaptıklarını da görmemize olanak sağlayan bu programı aktif şekilde kullanılmasını kesinlikle öneriyoruz.

 

Özellikle çocuklarımızın telefon kullanımlarını kısıtlamak, takip etmek ve sonucunda rapor alabilmek gerçekten çok kullanışlı oluyor. Peki bu raporlara müdahale edilmesini önlemek için ne yapabiliriz? Burada yapabileceğimiz şey, ekran süresine şifre koymaktır. Şifreleme yapmanız durumunda ekran süresi raporlarına şifreyi bilen kişiler dışında kimse ulaşamayacaktır. Ekran süresi şifresini unuttuğumuz da ne yapabiliriz? Bunun için aşağıdaki yolları izleyerek şifreyi sıfırlamamız gerekmektedir.

 

iPhone Ekran Süresi Şifremi Unuttum? Ne Yapmalıyım?

Ekran süresi şifresini hatırlamadığınız durumlarda pek seçeneğinizin kalmadığını söylememiz gerekiyor. Ekran süresi şifresini tek başına sıfırlanamaz. Bunun için telefonumuzdaki tüm içerik ve ayarlara ait kayıtları sıfırlamamız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki yolu takip ederek, ekran süresi şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ayarlar → Genel → Sıfırla → Tüm Ayarları Sıfırla

 

Yukarıdaki işlemleri yapmamızın ardından, telefonumuzda bulunan resimler, uygulamalar vs. silinmeyeceğinden korkmanıza gerek yoktur.

 

Yukarıdaki anlattığımız yol işine yaramadıysa, yapacak hiç bir şey kalmadığından telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini yapmak zorundasınız. Sitemizden iPhone telefonlarınızı nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinize dair yazılarımıza ulaşarak, kolaylıkla telefonlarınıza format atabilirsiniz.


] }

“iPhone Ekran Süresi Şifremi Unuttum?” üzerine 9 yorum

Yorum yapın