Kapat
Mobil 99 0

Motorola TC55 Nedir? Nasıl Format Atılır?

Motorola TC55 Nedir? Nasıl Format Atılır? Motorola TC55 kısacası bir el bilgisayarıdır. Hatta bu cihazdan, beklenenden fazlasını bile alabilirsiniz.

 

Motorola TC55 Nedir?

Android işletim sistemine sahip olan, 1.5 GHz`lik hıza sahip olan, çift çekirdekli işlemcisi ile mobil bilgisayar adını alan 8 Megapiksel kameraya sahip ve 1D barkod okuyucuya sahiptir. Veri toplama kapasitesi arttırılabilir olan cihaz, Micro SD kartlar ile 32 GB`a kadar hafızası yükseltilebilir. Kısacası cihazımız veri toplama ve aktarma özellikleri ile dijital bir asistandır.

 

Motorola TC55 Nasıl Format Atılır?

Motorola TC55 Nasıl Format Atılır? Bu işlemi yapabilmenin çok basit olduğu söylenemez. Sizler için araştırdık ve bu araştırmanın sonucunda neler yapabileceğinizi sizlere aktarıyoruz. Motorola TC55 Nasıl Format Atılır? Öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki işlem sırasını takip ederek, Motorola TC55 format atma işlemlerini yapabilirsiniz.

 

Format atmak, cihazınızda bulunan bütün verilerin silinmesine neden olacağından, lütfen format atmadan önce sizler için önemli olan bütün verileri yedekleyiniz. Aksi takdirde bunun geri dönüşü olmayacaktır.

 

Telefonunuz açılmıyor, işlevselliğini kaybetmişse aşağıdaki şekilde format atabilirsiniz.

  • Telefonunuzu kapalı konuma getiriniz.
  • “Ses Açma” ve “Güç” tuşlarına, android yeniden başlatma menüsünü görene kadar basılı tutunuz.
  • Gelen ekranda, ses kısma tuşunu kullanarak “Fabrika Ayarlarına Sıfırla (Wipe Data/Factory Reset)” seçeneğini seçip “Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.
  • Gelen ekranda “Evet” seçeneğini seçip “Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.
  • Son olarak “Sistemi Şimdi Yeniden Başlat” gördüğümüzde “Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.

 

Bu işlemleri tamamlamamızın ardından cihazımız fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır. Motorola TC55 format atma işlemini açamadığımız, donmuş cihazımızda bu şekilde yapabiliriz.

 

Açık olan cihazlarınızda, menülerine vs. her şeye ulaşımımızın olduğu cihazımıza format atmak için aşağıdaki anlatacağımız yöntemi uygulamanız gerekmektedir.

  • Cihazımızın “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.
  • Buradan “Kişisel” menüsü altında “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz. Eğer şifre istenirse, şifreyi girmeniz gerekmektedir.
  • Şifrenizi de girdikten sonra, “Fabrika Verilerine Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz.
  • Ardından ekranda sıfırlamayla ilgili yer alan bilgileri okuduktan sonra, “Telefonu Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz.
  • Bu işlemi yapmamızın ardından, telefonunuzun dahili depolama alanındaki bütün verileri silmesi için “Her Şeyi Sil” seçeneğini seçiyoruz.

 

Yukarıdaki işlemleri tamamlamamızın ardından, cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmüş olacaksınız.

 

 


Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir