Motorola TC55 Nedir? Nasıl Format Atılır?

Motorola TC55 Nedir? Nasıl Format Atılır? Motorola TC55 kısacası bir el bilgisayarıdır. Hatta bu cihazdan, beklenenden fazlasını bile alabilirsiniz.

 

Motorola TC55 Nedir?

Android işletim sistemine sahip olan, 1.5 GHz`lik hıza sahip olan, çift çekirdekli işlemcisi ile mobil bilgisayar adını alan 8 Megapiksel kameraya sahip ve 1D barkod okuyucuya sahiptir. Veri toplama kapasitesi arttırılabilir olan cihaz, Micro SD kartlar ile 32 GB`a kadar hafızası yükseltilebilir. Kısacası cihazımız veri toplama ve aktarma özellikleri ile dijital bir asistandır.

 

Motorola TC55 Nasıl Format Atılır?

Motorola TC55 Nasıl Format Atılır? Bu işlemi yapabilmenin çok basit olduğu söylenemez. Sizler için araştırdık ve bu araştırmanın sonucunda neler yapabileceğinizi sizlere aktarıyoruz. Motorola TC55 Nasıl Format Atılır? Öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki işlem sırasını takip ederek, Motorola TC55 format atma işlemlerini yapabilirsiniz.

 

Format atmak, cihazınızda bulunan bütün verilerin silinmesine neden olacağından, lütfen format atmadan önce sizler için önemli olan bütün verileri yedekleyiniz. Aksi takdirde bunun geri dönüşü olmayacaktır.

 

Telefonunuz açılmıyor, işlevselliğini kaybetmişse aşağıdaki şekilde format atabilirsiniz.

 • Telefonunuzu kapalı konuma getiriniz.
 • [vurgu color=”#000000″]“Ses Açma” ve [vurgu color=”#000000″]“Güç” tuşlarına, android yeniden başlatma menüsünü görene kadar basılı tutunuz.
 • Gelen ekranda, ses kısma tuşunu kullanarak [vurgu color=”#000000″]“Fabrika Ayarlarına Sıfırla (Wipe Data/Factory Reset)” seçeneğini seçip [vurgu color=”#000000″]“Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.
 • Fabrika Ayarlarina Sifirla 1 300x170
 • Gelen ekranda [vurgu color=”#000000″]“Evet” seçeneğini seçip [vurgu color=”#000000″]“Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.
 • Son olarak [vurgu color=”#000000″]“Sistemi Şimdi Yeniden Başlat” gördüğümüzde [vurgu color=”#000000″]“Güç (Power)” tuşuna basıyoruz.
 • Sistemi Simdi Yeniden Baslat 1 300x200
 • Onay Verme 1 300x260

 

Bu işlemleri tamamlamamızın ardından cihazımız fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır. Motorola TC55 format atma işlemini açamadığımız, donmuş cihazımızda bu şekilde yapabiliriz.

 

Açık olan cihazlarınızda, menülerine vs. her şeye ulaşımımızın olduğu cihazımıza format atmak için aşağıdaki anlatacağımız yöntemi uygulamanız gerekmektedir.

 • Cihazımızın [vurgu color=”#000000″]“Ayarlar” bölümüne giriyoruz.
 • Buradan [vurgu color=”#000000″]“Kişisel” menüsü altında [vurgu color=”#000000″]“Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz. Eğer şifre istenirse, şifreyi girmeniz gerekmektedir.
 • Şifrenizi de girdikten sonra, [vurgu color=”#000000″]“Fabrika Verilerine Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz.
 • Ardından ekranda sıfırlamayla ilgili yer alan bilgileri okuduktan sonra, [vurgu color=”#000000″]“Telefonu Sıfırla” seçeneğini seçiyoruz.
 • Bu işlemi yapmamızın ardından, telefonunuzun dahili depolama alanındaki bütün verileri silmesi için [vurgu color=”#000000″]“Her Şeyi Sil” seçeneğini seçiyoruz.

 

Yukarıdaki işlemleri tamamlamamızın ardından, cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmüş olacaksınız.

 

 


] }

“Motorola TC55 Nedir? Nasıl Format Atılır?” üzerine bir yorum

 1. Ustad dedigin islemleri yaptigimda karsima cikan seceneklerde sizin resimli anlatimlarinizda bulunan seceneklerin hicbiri cikmiyor cihaz yonetici parolasi istiyor ekranda herhengi hir android e ait hic birsey yok hesap makinasindan baska. Oglum kurcalarken ne yaptiysa hic bir fikrim yok yardimci olabilirseniz sevinirim. Pc destekli format atmamin bi secenegi varmi bir program vs

  Cevapla

Yorum yapın