iPhone Önbellek Nasıl Temizlenir ?

iPhone Önbellek Temizleme

Zaman geçtikçe ve kullandığımız uygulamaların sayısı arttıkça telefonumuzda barınan programların kaynak dosyaları dolmaktadır. Bu kaynak dosyaları silmek telefonumuza hız ve bellek hacmi kazandıracaktır. iPhone ne yazık ki açık kaynaklı kod sistemi kullanmadığı için iPhone ‘a yüklediğimiz uygulamaların da  kaynak dosyasına ulaşıp boş yere yer edinen dosyaları silme işlemini başarı ile gerçekleştirememekteyiz. Bu dosyaları temizleyebilmek adına “iPhone Önbellek Nasıl Temizlenir ?” sorusu aklımıza gelmektedir.

 

Uygulamaların önbellek dosyaları zamanla devasa alanlar hücüm edebilirler. Fakat İphone bunları telefon üzerinden temizlememize izin vermemektedir. Örnek olarak zamanın birinde Facebook yada Twiter hadi bunuda geçtim Instagram ‘da gezinirken ki görmüş olduğunuz her bir şeyin kopyası aslında telefonunuzda saklanır. Bu gördüğünüz her şeyin telefonunuzda saklanması telefonunuza hız ve alan kaybı yaşatır. Bu yüzden belli aralıklar ile iPhone Önbellek Temizlik yapılması sizin yararınıza olacaktır.

 

Başka bir örnek verecek olur ise WhatsApp uygulaması AppStore’dan ilk indirildiğinde 50 küsür MB’lık bir yer kaplar iken uygulama kullanıldıkça kapladığı depolama alanı 500-600 MB ‘a kadar çıkmaktadır. Bunun nedeni ise WhatsApp üzerinden gelen medyaların İphone’nun gizli tuttuğu WhatsApp klasöründe yer etmesinden dolayı kaynaklanmaktadır.

 

iPhone Önbellek Nasıl Temizlenir ?

  1.  “Macgo iPhone Cleaner isimli programını ücretsiz olarak PC’nize programı aşağıda ki bağlantıdan indirin ve kurun. Bağlantıda programa dair ekran görüntülerini ve açıklamaları görüntüleyebilirsiniz.
  2. Macgo iPhone Cleaner programını açın ve iPhone’ununuzu PC ’ye bağlayın ve programın iPhone ’u görmesini bekleyiniz.
  3. Macgo iPhone Cleaner’ın açılışında “Scan Your iPhone” seçeneği karşınıza çıkacaktır önce cihazınızı bu seçeneğe tıklayarak taratın.
  4. Tarama işlemi bittikten sonra sol tarafta uygulamaların önbellek dosyalarının ne kadar yer kapladığı ayrıntılı bir şekilde görünecek. Burada önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaları seçin.
  5. Uygulamaları seçtikten sonra “Clean Your iPhone” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra iPhone’da, kullanımınıza göre önbelleğiniz temizlenecektir.
  6. Önbellek silme işlemi bittikten sonra iPhone’u yeniden başlatmanızı tavsiye ederim.

 

Macgo iPhone Cleaner İndir me sitesine gitmek için üzerine tıklayınız

Ayrıca iPhone Arkaya Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma konumuzu da okuyabilirsiniz.


] }

Yorum yapın