Ev ya da iş yerlerine girdiğimizde mobil verisini kapatıp wifi ağına bağlanmamız internet paketimizden tasarruf yaptığımızın bir göstergesidir. Bu tasarrufu yapmamızın sebebi ise kotalı olan paketimizi ayın sonuna kadar rahat bir şekilde sürdürebilmektir. Günümüzde internet her yerde zaman teşkil etmeden lazım olabildiği için bu durum çok önemlidir.

 

Bu işlem basamakları sizlere ister iseniz cihazınızda kullanmış olduğunuz intertinizi belli bir kotaya geldiğinde bildirim olarak göz önünüze getirebilir ya da belli bir kotaya geldiğinizde internetini durdurabilirsiniz. Bu işlem basamaklarının bir çok olumlu etkisinin başında sizleri ek internet ücretlerinden kurtarması gelmektedir. Dolayısıyla istediğiniz kotaya geldiğinizde internet erişiminiz kesilecek ve internet paketinizin bir kb dahi olsa dışına çıkmış olmadığınızdan dolayı faturanıza ek internet ücretleri de yansımayacaktır.

 

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu video’da mobil veri kullanım limitini sınırlandırmak ve durdurabilmek adına yapabileceğiniz işlem basamaklarını göstermiş bulunmaktayız. İyi seyirler dilerim efendim ☺!


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir