iPhone Pil Sağlığını Nasıl Kontrol Edersiniz ?

iOS, iPhone’unuzun ne kadar pil ömrü kaldığını ve hangi uygulamaların pilinizi en çok tükettiğini gösteren çeşitli yararlı araçlar içerir. Ancak, bu araçların hiçbiri size pilinizin uzun vadeli sağlığına dair bir şey söylememektedir, ki bu da en önemlisidir.

 

iPhone Pil Sağlığı ve Pil Ömrü

Pil sağlığı pil ömründen farklıdır. Pil ömrü, pilinizin tek bir şarjla ne kadar sürdüğünü belirler, ancak pil sağlığınız pil ömrünüzün ne kadar azaldığını belirler. Bir yıl sonra, pil ömrünüz, telefon yeni olduğu sürece olmayacak ve yıllar geçtikçe bozulmaya devam edecektir.

 

Eğer eski telefonunuzu sürekli olarak şarj etmek zorunda kalıyorsanız, pil sadece birkaç saat dayanır, bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Sorunun bileşimi, çoğu cep telefonunun yeni ve yeni bir bataryayla değiştirilebilen, kullanıcı tarafından erişilebilir bir bataryaya sahip olmamasıdır. Neyse ki, pilinizin sağlığının büyük bir resmini görmek için kontrol edebileceğiniz iki mükemmel ölçüm var. Birincisi kalan maksimum kapasitedir (pilinizin tutabileceği toplam şarj). İkincisi, pilin geçtiği toplam şarj döngüsü sayısıdır.

 

Gerçek dünya kullanımı, zaman içinde toplam kapasitede her zaman cips biriktirir, ancak sağlıklı bir batarya, orijinal kapasitesinden sadece yüzde birkaçının traş olmasına neden olur. Ayrıca, lityum iyon piller (hemen hemen her akıllı telefonda bulunanlar) her bir şarj döngüsüyle küçük bir düşüşe neden olur. Apple, iPhone pillerini tasarladıklarını ve pilin 500 şarjdan sonra kapasitesinin yaklaşık% 80’ini tutması gerektiğini söyledi. Pil sağlık verileri iOS ayarlarında mevcut değildir, bu nedenle bu bilgileri almak için bazı ek önlemler almanız gerekir ve bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

 

 

Pil Ömrü Doktoru ile Daha Özel Ölçümler Alın

Iphone Batarya Sagligi

Pilinizin durumunu telefonunuzdan kontrol edecek pek çok uygulama var, ancak App Store’da hoş, basit ve uygun bir ürün bulduk.

 

Battery Doctor İndir

 

Bazı can sıkıcı reklamlarla baş edebiliyorsanız, Pil Ömrü Doktor size iPhone’unuzun batarya sağlık durumunun basit, akıl almaz bir görünümünü verebilir. Uygulamada birkaç farklı bölüm var, ancak üzerinde odaklanmak istediğiniz “Pil Ömrü”. Pilinizin sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi almak için “Ayrıntılar” üzerine dokunun. Bu ekranda, fark edeceğiniz ilk şey, size “Mükemmel”, “İyi”, “Kötü” vb. Söyleyerek, pilinizin genel sağlığını anlatan büyük grafiktir. Seviye ”ardından bir yüzde. Bu, pilinizin ne kadar düştüğü. Yani% 13’ü okursa, bataryanın tutabileceği toplam şarj kapasitesi orijinal maksimumunun % 87’sidir (yepyeni bir batarya% 100 olacaktır).


] }

“iPhone Pil Sağlığını Nasıl Kontrol Edersiniz ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın