iPhone Silinmeyen Uygulama Nasıl Kaldırılır ?

Çevremizde Android kullanıcılarının çokluğu kadar bir o kadarda iPhone kullanıcıları bulunmaktadır. Android işletimine sahip akıllı cihazlarda yaşadığımız bazı sorunların benzerleri ise aynı şekilde iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda da yaşanmaktadır.

 

iPhone silinmeyen uygulama problemi ise İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazların pek başına gelmiyor olsa bile arada bir gelen bir problemdir. iPhone uygulama silinmiyor problemin baş kaynağını ise yine biz kendimiz oluyoruz ne yazık ki.

 

 

iPhone Silinmeyen Uygulama Nasıl Silinir ?

İOS işletim sistemine sahip bir akıllı cihazınız var ve iPhone uygulama silme çarpı çıkmıyor problemi ile karşı karşıya kalmış iseniz aslına bakarsanız yapacağınız işlem çok basittir.

 

Bun problemin temel kaynağı ise siz bir uygulamayı App Store ‘dan indirir yada günceller iken internet yüzünden uygulamanın indirilmesi yada güncellenmesi yarıda kalabilir. Durum böyle olunca da uygulamanız askıda kalır. Bu yüzden iPhone silinmeyen uygulamayı kaldırma işlemini yapabilmek adına App Store ‘dan gerçekleştireceğimiz bir kaç ufak işimiz olacaktır.

 

  • App Store ‘a giriş yapınız.
  • Daha sonrasında menülerden “Silinmesi Zor Uygulama” butonuna tıklayın.
  • O uygulamanın güncellenmesini yapınız.

 

Güncelleme başarılı bir şekilde gerçekleşir ise uygulamanızı artık ana ekrandan dilediğiniz şekilde kaldırabilirsiniz. Fakat yineden uygulamanız kaldırma işleminde zorluk çıkarıyor ise yapmanız gereken işlemler ise :

 

  • İOS cihazınızın “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Ayarlardan “Genel” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında genel ayarlardan “iPhone saklama alanını” seçin.
  • Bu alana da giriş yaptıktan sonrasında “Tümünü Göster” butonuna basın.
  • Daha sonrada “Silinmeyen Uygulama” kısmını seçin.

 

Artık bu sayede kullanmış olduğunuz İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazınızdan kaldırılamayan ve kalkması zor olan uygulamaları kolaylıkla silebilirsiniz. Eğer bu işlemde bir işe yaramaz ise geriye kalan tek yöntem ise iTunes üzerinden uygulamayı kaldırma yöntemi ile uygulamayı kaldırmaya çalışmak olacaktır.

 

Siz bir uygulama indirir iken yada güncelleme yapar iken internet bağlantısının yarıda kesilmesi yada uygulamanın düzgün inmemesi sebebi ile böyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir hata ile karşılaşmamak için ise güncellemeleri takip etmeli, uygulama indirir yada günceller iken internet bağlantınızı kaybetmemeye çalışmalısınız.


] }

Yorum yapın