Telefon Bataryası Neden Şişer ve Patlar ?

Her zaman yanımızda olan tek şey cüzdanımız ve telefondur. Akıllı cihazımızın yanımızda olmadığını var sayar isek bizim için dünya durmuş anlamına gelebilmektedir. Dışarıdayken şarj durumumuz az ise bile strese girebilmemizi sağlayan bu cihazlarında güç kaynağı bataryalardır. Telefon bataryası neden patlar yada telefon bataryası neden şişer gibi sorulara cevap vermek ise tamamen sizin kullanım şeklinizden kaynaklanmaktadır.

 

Her gün en çok düzenli olarak kullandığımız şey kesinlikle telefonlardır. Günümüzde çıkan ve akıllı telefon modellerinin çeşitliliğiyle beraberinde bu akıllı cihazları 24 saat yetebilecek düzeyde güç sağlayabilecek bataryalarda gerekmektedir.

 

 

Telefon Bataryası Neden Şişer ?

Telefon bataryasının şişmesinde ki en öncelikli sebebi biz kendimiz oluşturuyoruz. Eğer fabrikada bir sorun yok ise bu telefon bataryasının şişmesi sorununda ki en öncelikli cevap biz kendimiz oluşturuyor oluşumumuzdur.

 

Telefonunuzu sürekli şarja tak çıkar tak çıkar işlemini yapıyor iseniz bu batarya şişmesinde ki en önemli nedenlerden biridir. Birde bunun kadar etkili olan diğer bir neden ise telefonunuzu şarj cihazınıza takılı iken kullanmaktır. Ama asıl önemlisi olan yan sanayi bir şarj cihazı kullanmamaktır. Başka bir kişinin şarj cihazını kullanacak isek dikkat edilmesi gereken husus sağladığı amper ve voltun aynı olması gerekmektedir.

 

Bu ve bunun gibi davranışları çok yapıyor iseniz kullanmış olduğunuz bataryanın şişmesi olasıdır. Günümüzde her ne kadar çok batarya konusunda iyileştirilmeler ve yeni bataryalar çıksa bile en önemli olan tek şey telefonunuzu düzgün kullanmaktır. Yoksa telefon bataryası şişme sorunu gibi bir çok dert başınıza gelecektir.

 

 

Telefon Bataryası Neden Patlar ?

Telefon bataryalarının ne zaman patlayacağını ne yazık ki önceden kestirmek pek mümkün değildir. Akıllı cihazınızı tamire verdikten sonrasında değiştirilen bir parçanın orijinal yada yan sanayi olması cihazınızın tüm sistemini etkileyebilir. Buda telefon bataryası neden patlar sorusuna verilebilecek en büyük cevaplardan biridir.

 

Özellikle telefonunuz bir oyun oynarken ısınmaya başladıktan bir süre sonrasında telefonunuzu biraz dinlenmesi ve soğuması için bir kenara bırakın. Telefonunuz sürekli ve sürekli kendiliğinde ısınmaya başlar ise bilin ki patlamaya hazırlanan cihazınızda takılı duran bir batarya var. Telefon bataryası patlama sorununun en büyük sebeplerinden biride orijinal şarj cihazı kullanmamaktan geçer. Bataryayı düzenli şarj etmemek, doğru amper ve voltu vermemek ise bataryanın patlaması için yeterli sebeplerden biridir.

 

Birde hatırlayacağınız gibi Samsung Note 7 fabrika çıkışlı olarak bataryasında bir sorun ile gelmişti. Eğer cihazınızda ki parçalar orijinal ve fabrika çıkışlı bir hata yok üstüne birde telefonunuzu düzenli kullanıyor iseniz batarya patlama sorunu gibi bir sorunla karşılaşma olasılığınız çok düşüktür.


] }

Yorum yapın