Windows 10 Dilini Değiştirmek ?

Günümüz kullanıcılarının bir çoğunun Windows 7 kullanmasıyla beraber düzenli olarak Microsoft’un sitesini ziyaret eder iseniz ara ara ücretsiz olarak Windows 10 dağıttığına şahit olabilirsiniz. Bu sayede Microsoft’un internet sitesini ziyaret ederek sizlerde ücretsiz ve lisanslı bir işletim sistemi yazılımına sahip olabilirsiniz.

 

Sorun şudur ki çoğunuzun indirmiş olduğu başka sitelerden yada başka yerlerden almış olduğu Windows 10 başka bir dil ile gelmektedir. Bu konuda ise Windows 10 dili değiştirme işlemi yapmak sizler için önemli bir artı olacaktır. Windows 10 Türkçe yapma işlemi gibi diğer işlemleri yapmak, kullanmış olduğunuz başka bir dili yan dil olarak eklemek ise tamamen size kalmış bir durum olacaktır.

 

 

Windows 10 Dili Nasıl Değiştirilir ?

Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz Windows 10 sürümü Home Single Language sürümü ise ne yazık ki üzgünüz Windows 10 ‘un bu sürümünde dil değiştirme özelliği yoktur. Eğer kullanmış olduğunuz sürümler Windows 10 Home Single Language üstü bir sürüm ise sizler Windows 10 dil paketi yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Windows 10 sistem dilini değiştirmek yada bilgisayarınıza bir dil daha eklemek için ise yapacağınız işlem basamakları aşağıda listelenmiştir.

 

[accordion] [accordion_content title=”1. Adım” icon=”” active=”active”]Öncelikle “Başlat” menüsünden “Ayarlar” butonuna tıklayın.[/accordion_content][accordion_content title=”2. Adım” icon=”” active=”active”]Ayarlar penceresi karşımıza açıldığında “Zaman ve Dil” başlığına tıklayın.[/accordion_content][accordion_content title=”3. Adım” icon=”” active=”active”]Pencerede sol tarafta yer alan başlıklardan “Bölge ve Dil” başlığına tıklayın.[/accordion_content][accordion_content title=”4. Adım” icon=”” active=”active”]Karşımıza açılan kısımda “Dil” başlığı altına gelerek “Dil Ekle” butonuna basın.[/accordion_content][accordion_content title=”5. Adım” icon=”” active=”active”]Seçeceğiniz dil yüklenecektir. Eğer o dili sistem dili yapmak istiyor iseniz yüklendikten sonrasında o dilin üzerine tıklayarak “Varsayılan Yap” butonuna basın.[/accordion_content][accordion_content title=”6. Adım” icon=”” active=”active”]Başka bir dil kaldırmak istiyor iseniz yine o dilin üzerine tıkladıktan sonrasında aşağı doğru açılan kısımda “Kaldır” butonuna basın. Bu sayede o dili kaldırmış olursunuz.[/accordion_content] [/accordion]

 

Yukarıda ki sayılan adım adım basamakları takip ettiğiniz takdirde Windows 10 dilini Türkçe yapmak yada istediğiniz bir dile çevirebileceğiniz gibi siteminiz üzerinde yer alan başka dil paketlerini de bu yöntem sayesinde silebilirsiniz.

 

Gereken durumlarda başka bir dil paketine daha ihtiyacınız oluyor ise yukarıda yer alan basamaklar sayesinde Windows 10 dil ekleme işlemlerini gerçekleştirebilir. İstediğiniz diller arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Sistem dilinizi o dil yapmak için ise tekrardan aynı işlemleri uygulayarak o dil paketinin üzerine gelip Varsayılan Yap dedikten sonrasında sistem dilinizde değişecektir.


] }

Yorum yapın