Windows 10 Wifi Ağları Şifresini Öğrenme

Günümüzde her yerde Wifi ağ sinyalleri yer almakta ve biz bilgisayarımız ile gittiğimiz her mekan, ev gibi ortamlarda Wifi ağ sinyallerine katılmaktayız. Katıldığımız Wifi ağlarında ki şifreleri bilgisayarımız kayıt eder iken ve her gittiğimizde otomatik olarak bağlanır ken bazen evimizin yada iş yerimizin Wifi şifresini unutabiliriz.

 

Windows 10 Wifi şifresi öğrenme işlemi sayesinde ise siz unutmuş olduğunuz Wifi şifresini görerek başka cihazları bağlamak için o şifreyi kullanabilir ve bu sayede kablosuz ağınızın şifresini öğrenmiş olursunuz.

 

 

Windows 10 Wifi Ağları Şifresini Öğrenme

Size lazım olan Wifi ağ şifresini öğrenmek için öncelikle yapmamız gereken işlem kayıtlı olduğunuz ağların listesini bulmak olacaktır. Eğer hangi kablosuz ağın şifresini bulmak istiyor iseniz ve adından şüphe ediyor iseniz Windows 10 kayıtlı wifi şifresi öğrenme işlem basamakları için öncelikle o kablosuz ağın adını bulmamız gerekecektir. Bunun için ise :

 

  • Bilgisayarınızdan “Başlat Çubuğu” kısmından aratarak “CMD” yi bulun.
  • CMD ‘yi açtıktan sonrasında ise “netsh wlan show profiles komutunu yazıp “Enter” tuşuna basın.
  • Ardından aşağıda “All Users Profile” başlıkları altından kablosuz ağ adlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

Windows 10 Wifi Şifresi Unutma durumunda ise artık aşağıda konusu geçecek olan kablosuz ağların bilgisayarınızda kayıtlı olan şifrelerini görüntüleyebilme işleminin gerçekleştireceksiniz. Bu sayede kablosuz ağına bağlı olun yada olmayın isterseniz hiç bir ağa bağlı olmasanız bile ve o mekanın Wifi şifresi uzakta olsa bile lazım olur ise bilgisayarınızda kayıtlı olan o kablosuz ağın şifresine ise aşağıda ki yöntem sayesinde ulaşabiliriz.

 

  • Bilgisayarınızdan “Başlat Çubuğu” kısmından aratarak “CMD” yi bulun.
  • CMD ‘yi açtıktan sonrasında ise
  • netsh wlan show profile name=“kablosuz ağın adı” key=clear” komutunu yazın unutmamanız gereken nokta ise kablosuz ağın adı yerine yukarıdan bulmuş olduğumuz kablosuz ağ adlarından birinin seçilip düzgün bir şekilde yazılması gerekmektedir.
  • Yazdıktan sonrasında “Enter” tuşuna basın.
  • Daha sonrasında ise “Securtiy Settings” kısmında yer alan “Key Content” bölümünü yanında şifrenize ulaşabilirsiniz.

 

Artık isterseniz o ağa bağlı yada bağlı olmayın uzaktan da olsa o ağın şifresinin unuttuysanız yukarıda yer alan komut sistemine yazacağımız bir kaç kod sayesinde bulabiliriz. Windows 10 kayıtlı wifi şifresine bakma işlemi sayesinde artık o kablosuz ağın şifresini öğrendiniz ve istediğiniz başka bir cihazda deneyerek doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer şifreler modemin arayüzünden değiştirilmedi ise o şifrenin geçerliliği devam ediyor olacaktır.


] }

“Windows 10 Wifi Ağları Şifresini Öğrenme” üzerine 3 yorum

Yorum yapın