iPhone ve iPad Ses Sınırlaması Nasıl Yapılır?

Yüksek sesli müzik dinlemeyi sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerinde olduğu günümüzde bazı telefon üreticileri bu konuya engel olmak amaçlı “Ses Sınırı” özelliğini piyasaya sürdü. Eğer Apple markalı bir telefon veya tablet kullanıcısı iseniz bu imkanlardan kolaylıkla faydalanabiliyorsunuz. telefonlar ile müzik dinlemenin daha fazla tercih edilebilir olmasına sebep oldu. Cihazlar sundukları mükemmel ses kalitesi ile birlikte hem müzik çalar görevi görüyor hem de çağrı yapma görevi görüyor.

Bu durumda yüksek sesli müzik dinlemenin kulaklarınıza vereceği zararları kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sürekli olarak müziği yüksek sesli dinlemek kulakların bir süre sonra birçok rahatsızlıkla karşı karşıya gelmesine sebep oluyor. Bu rahatsızlıklardan en önemlisi sürekli olarak baş ağrısı durumudur. Apple getirdiği güncellemeler ile birlikte kullanıcılara Avrupa Ses Standartları doğrultusunda ses miktarı imkanı sunmaktadır. Bu modu aktifleştirdiğiniz zaman telefonunuzdan belirlenmiş ses seviyesinin üzerine kesinlikle çıkamıyorsunuz. iPhone Ses Kısıtlaması Nasıl Yapılır ile ilgili detaylı bilgilere bu yazımız aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

iPhone Ses Kısıtlaması Nasıl Yapılır?

Ses kısıtlamasını dinlediğiniz müziklerde uygulamak oldukça kolay ve zahmetsiz bir iş olacaktır.

  1. İlk olarak cihazınızın menüsüne girerek “Ayarlar” sekmesine giriş yapmalısınız.
  2. Ardından ekranı aşağıya doğru kaydırarak “Müzik” bölümüne erişmelisiniz.
  3. Karşınıza çıkan ekranda “Çalma” kategorisinin alt kısmında bulunan “Ses Sınırı” seçeneğini aktifleştiriyorsunuz.
  4. Cihazınızda maksimum ses seviyesini belirlemek için karşınıza çıkan çubuğu sağa veya sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Eğer dünya genelinde uygulanmakta olan Avrupa Birliği Standartlarına göre ses sınırı koymak isterseniz “AB Ses Sınırı” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer bu seçeneği aktifleştirirseniz üst kısımda bulunan kaydırıcıdan ses seviyesinde özelleştirme yapmanız imkansız hale gelecektir. Eğer adımları doğru bir şekilde tamamladıysanız artık telefonunuzda belirlediğiniz sınırın üzerine ses açma ve kapama tuşları vasıtasıyla çıkmanız imkansız bir hal alacaktır.

 


] }

Yorum yapın