WhatsApp Sticker Nasıl Oluşturulur?

Dünya’nın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp kullanıcılarına yönelik yaptığı yenilikler ile birlikte sohbet etme özelliğini daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlamaktadır.  Son yaptığı güncellemelerle gelen “Çıkartma” paylaşma özelliği kullanıcılara birçok hazır çıkartma kullanma imkanı sunarken kendilerine özel çıkartmalar yaparak bunları arkadaşları ile paylaşma imkanını da vermektedir.  Sohbet penceresine giriş yaptığınızda metin girme çubuğunun yan tarafında bulunan çıkartma simgesine tıklayarak telefonunuzda yüklü olan çıkartmaları görebildiğiniz gibi arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kısımdan farklı farklı GIF’ler kullanarak düşüncelerinizi daha eğlenceli bir dil ile karşı tarafa aktarma imkanı buluyorsunuz.

Günümüzde insanlar hazır olan şeyleri kullanmak yerine kendi tasarladığı şeylerle düşüncelerini ifade etmeyi daha çok sevdiği için WhatsApp bu durumada el atarak kişilerin kendi çıkartmalarını kendilerinin oluşturmalarına da olanak tanımış. Google Play’den indireceğiniz Sticker Maker uygulaması WhatsApp tarafından yayınlanmış olup kendi hayal gücünüze göre çıkartma oluşturmaya yaramaktadır.

WhatsApp Kendi Çıkartmamı Nasıl Oluşturabilirim?

Sticker Maker uygulaması ile birlikte çıkartma oluşturmak bir hayli kolay oluyor. Uygulama aracılığı ile oluşturacağınız çıkartmayı üst kısımda bulunan boş kutucuğa kendinize özgü bir isimle yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca anlık olarak çektiğiniz herhangi bir fotoğrafı Sticker Maker uygulaması ile birlikte sticker haline getirebilir buna türlü türlü efektler uygulayabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim? diye soranlar için ufak bir kılavuz oluşturalım.

  1. Uygulamaya girdikten sonra çıkartma haline getirmek istediğiniz fotoğrafı seçmelisiniz.
  2. Ardından fotoğraf üzerinde kullanmak istediğiniz bölgeyi parmağınızla seçili hale getirin.

Bu iki adımın devamında bulunan kısım tamamen uygulama tarafından tamamlanıyor. Eğer profesyonel çıkartmalar oluşturmak istiyorsanız telefonunuzda kalem özelliği var ise bu işlemde kalemi kullanabilirsiniz. Son evreye geldiğinizde telefonun alt tarafında bulunan “Kaydet ve WhatsApp’a aktar.” seçeneğini seçmenizin ardından mükemmel çıkartmanızı WhatsApp’ta kullanabilirsiniz.


] }

Yorum yapın