iPhone XR/XS/XS Max Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

iPhone yeni modelleriyle ilgili bir çok bilinmeyen şey var. Bunlardan biride iPhone XR/XS/XS Max Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ? Bu merak edilen konuyla alakalı ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

X modeli harici bütün telefonlarında home tuşu bulunan iPhone`da o modellerde “Kapatma Tuşu ve Home Tuşu” kombinasyonları ile ekran görüntüsünü alabiliyorduk. Son çıkan modellerde, yani XR / XS  ve XS Max`da tuş olmadığı için ekran görüntüsü almak işlemini farklı bir yöntemle yapmamız gerekiyor.

 

iPhone XR / XS / XS Max Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Bu telefonlarda fiziksek bir home tuşu bulunmadığı için, bu modellerden önceki modellerde farklı bir yöntem ile ekran görüntüsü alınıyordu. Bu modellerde ise kullanabileceğimiz en basit yöntem, [vurgu color=”#81d742″]”Ses Açma” ve [vurgu color=”#81d742″]“Güç Düğmesi”`ne aynı anda basarak ekran görüntüsü alabiliriz. Kısa bir süre sonra, eski modellerinde olduğu gibi, sağ alt köşede ufak resim halinde ekran görüntüsünü görebiliriz. Bundan sonra telefonunuza kaydetme işlemini yapmanız gerekmektedir.

 

Bir diğer yöntem ise, AssisvtiveTouch yöntemidir. Bu yöntem sadece yazımıza konu olan telefonlarda mevcuttur. Bu yöntem ile ekranınızın bir köşesine sanal bir buton koymanızı sağlıyor. Bu sanal buton ile ekran görüntüsü almanız çok kolay olacaktır. AssisvtiveTouch`u etkinleştirmek için, Ayarlar → Genel → Erişebilirlik → AssistiveTouch yolunu izleyebilirsiniz. Bununla birlikte istediğini şekilde, istediğiniz tuşa ekran görüntüsü alma görevini verebilirsiniz.

 

 


] }

Yorum yapın