Klavyede Büyük/Küçük Harf Nasıl Yazılır?

Bilgisayar kullanımı hakkında çok az bilgisi olan bir insanın bilebileceği bir işlem olmasına rağmen, bazen de insan unutabiliyor. Klavyede büyük harf nasıl yazılır? Klavyede küçük harf nasıl yazılır? Bu soruların cevabını öğrenmek için doğru yerdesiniz.

 

Klavyede Büyük/Küçük Harf Nasıl Yazılır?

Klavyede büyük harf ile yazmak istiyorsanız, klavyenizin en solunda bulunan Caps Lock tuşunun açık olması gerekmektedir. Caps Lock tuşunu açarak, büyük harf yazma işlemini yapabilirsiniz. Küçük harf yazmak içinse, Caps Lock tuşunun kapalı olması gerekmektedir.

 

Bir cümlenin ilk harfini büyük yazmak isterseniz, Shift tuşuna basılı tutarak büyük harf olmasını istediğiniz harfe basmanız yeterli olacaktır. Caps Lock tuşu aktifken Shift tuşuna basılı tutarsanız, o harfler tam tersi bir şekilde küçük harf olarak yazılacaktır.

 

Klavyede büyük harf yazmak işte bu kadar basit bir işlemdir. Yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde büyük harf yazamıyorsanız, klavyenizde bulunan Caps Lock tuşunun arızalı olma ihtimali bulunmaktadır.

Eğer klavyenizde arızalı tuş olduğundan şüpheleniyorsanız, Klavyenizde Çalışmayan Tuşları Görün adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.


] }

Yorum yapın