Klavyenizde Çalışmayan Tuşları Görün

Klavyenizde çalışmayan tuşları görün; Laptop ya da masaüstü bilgisayarı klavyelerimiz bizim için çok değerli olduğu tartışılmayacak bir konudur. İçinde ne yemek kırıklarımız vardır ah kim bilir ?. Ne günler geçirmişizdir. Peki laptop ya da masaüstü bilgisayarlarımızın klavyelerin de hangi tuşların çalışmadığını nasıl öğrenebiliriz ? Sizler için klavyenizde çalışmayan tuşları görüntülemek için ne yapmanız gerektiğini anlattık. Klavyede çalışmayan tuşları bulma. Örnek olarak klavyede sayı tuşları çalışmıyor konusunu açıkladık.

 

Klavyede Sayı Tuşları Çalışmıyor

Nasıl oksijensiz yaşam olmazsa bilgisayarsız da klavye olmaz.  Klavyemizde ki tuşlar zamanla bozulmalara uğrayabilir. Bozulan tuşu kullanmadığımız bir tuşa atama gibi alternatif çözümleri de kullanabilmemize bilgisayar dünyasında her zaman imkan vardır. Çalışmayan tuşları başka bir tuşa atama işlemini ise başka bir yazımda yer vermek istiyorum. Şimdi den bu yazım için sizlere iyi okumalar diliyorum. Klavyede sayı tuşları çalışmıyor sorunu aslında genel bir sorundur. Ve tüm tuşlar için aynı işlemler geçerlidir. Çözüm için aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz.

 

Klavyede Çalışmayan Tuşları Bulma Nasıl Yapılır?

Klavyede Çalışmayan Tuşları Bulma
Klavyede Çalışmayan Tuşları Bulma

En basit yöntemi denenerek bulunur ki buda hepimizin şans eseri bir şeyler yazar iken karşılaşmış olduğumuz seçenektir.

 

Klavyede Çalışmayan Tuşları Bulma

Klavyeler de yer alan tuş takımında her bir tuşa iki kod atanmıştır (Hex kodu). Tuşa basınca oluştur ve kod tetiklenir. Tuş bırakıldığı an da bitir kodu tetiklenmiş olur. Karakter atamaları kod sayfaların da saklıdır. Bunlar her tuş koduna belirli bir karakter karşılığı düşürürler. KEYB komutu basit anlamda klavyeden gönderilen her kod için uygun bir karakter atamakta kullanılan bir tabloyu yükler. Bu işlemi çok hızlı zaman içinde gerçekleştirdiğinden bize kolay bir iş gibi gelir. Ancak yukarıda anlatıldığı gibi karışık bir işlemi vardır.

Genel olarak klavyeler bu anlamda çalışmaktadırlar. Genel olarak en sıkıntılı bilgisayarlar laptop kategorisi altında yer almaktadır. Klavyeniz bozulduğunuzda teknik servise göndermekten başka başka şansınız da vardır tabi ki ama o da ek bir klavyeyi usb portu sayesinde kullanmanızdır.

Klavyenizi test etmek istiyorsanız alıntıda ki bağlantıya tıklayarak klavye test programına ulaşabilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen ve 56 KB ‘lık bir boyutu olan programı bilgisayarınıza indirip hemen klavyeniz de yer alan ve çalışmayan tuşları kontrol işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Klavyede çalışmayan tuşları bulma konusunda tüm çözüm bu kadar basit.

 

Ayrıca; Klavyenizi Mouse Gibi Kullanmak adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

https://indir.webdunya.com/klavye-tus-testi-programi/


] }

Yorum yapın