Klavyede Metre Küp { ³ } İşareti Nasıl Yapılır?

Word, text gibi kelime işlemci programlarında matematikle ilgili bir içerik yazdığımız zaman geniş bir matematik sembol yelpazesine sahip olmamız, yazının akıcılığı ve zaman kazanma açısından önemli bir faktördür. Metre kare ( m² ), metre küp ( m³ ) gibi semboller çok sık kullanılan sembollerin başında gelmektedir.

 

Sizlere bu yazımızda klavyede metre küp işareti nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Klavyede Metre Küp { ³ } İşareti Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda en çok kullanılan kopyala-yapıştır yönteminden daha farklı bir yöntem göstereceğiz. Alt tuşu ile metre küp yapma işlemini nasıl yapabileceğimizi göstereceğiz. Bunun için aşağıdaki tuş kombinasyonlarını uygulamanız yeterlidir.

 

Alt + 252 = m³

 

Yukarıdaki işlemleri yapmak için, klavyenizde harici bir sayı tuş takımı bulunmalıdır. Bir de ek olarak, Num Lk açık olmalıdır. Bu iki önemli noktaya dikkat ederseniz, bilgisayarda, klavyede metre küp, küp sembolünü rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Cep Telefonunda Metre Küp { ³ } Sembolü Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarının klavyesinde herhangi bir metre küp sembolü bulunmadığından, yapmanız gereken tek şey kopyala-yapıştır yöntemidir. Bunun için burada bulunan örneği kopyalayarak, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 

Bu konuyla alakalı aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir şey varsa lütfen bize yorumlarda sorunuz.

 

 


] }

Yorum yapın