Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti, infinity sembolu klavyede yapmakta zorlandığımız sembollerden bir tanesidir. İnternette dolaşan bilgi kirliliğini temizlemek için, sonsuzluk işareti yapabilmeniz için farklı yöntemler sunacağız.

Sizlere bu yazımızda, klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını vereceğiz.

Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma (Klavye ve PNG)

Klavyede Metre Küp { ³ } İşareti Nasıl Yapılır? 

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk sembolünü bir kaç farklı ortamda, farklı çeşitlerde kullanabilirsiniz. Kullanmak isteyeceğiniz yere göre, nasıl kullanabileceğinizi aşağıdaki alt başlıklarda bulabilirsiniz.

#1 İnternet Ortamında Sonsuzluk Sembolü Kullanma

Sonsuzluk sembolü internet ortamında alt kod kullanılarak yazılamamaktadır. Bunun için kopyala-yapıştır sistemini kullanmanız gerekmektedir. Kopyalama işlemini yapabilmeniz için, aşağıda sembolü bırakıyoruz.

Sonsuzluk sembolü : ∞

#2 Word – Excel Office Uygulamalarında Sonsuzluk Sembolü Kullanma

Office uygulamalarında, bu sembolü kullanmak için farklı seçeneklere sahipsiniz. Bu seçeneklerden bir tanesi, alt kod kullanarak sonsuzluk işareti yapma, bir diğeri ise, menüyü kullanarak sembollerden eklemektir.

Alt kod kullanarak sonsuzluk işareti yapmak için; 221E yazıp ALT + X tuşlarına basmanız yeterli olacaktır.

Sonsuzluk Sembolu Nasil Yapilir

Ekle menüsünden sonsuzluk sembolü eklemek için; Ekle → Simge → Tüm Simgeler yolunu takip ederek, “Matematiksel İşleçler” seçeneği altında bulunan, sonsuzluk simgesini seçebilirsiniz.

Simgeler menüsünden sürekli seçme işlemi yapmak istemiyorsanız, sol alt köşesinde bulunan, “Otomatik Düzelt” seçeneğine tıklayarak, bu sembole kısa yol düzeltmesi ekleyebilirsiniz.

#3 iPhone ve Android Telefonlarda Sonsuzluk Sembolü Yapma

Telefonda sonsuzluk işareti yapmak, en kolay işlemlerden birisidir. Bu işaret emoji rehberinizde bulunduğu için, hiçbir zorluk çekmeden yapabileceksiniz. Aşağıdaki resimde, sonsuzluk sembolünü bulabileceğiniz yer gösterilmiştir.

68770217 1146766642175855 5603496861605298176 N

Sonsuzluk İşareti PNG Resimler

Sonsuzluk işareti PNG ve Vektörel sonsuzluk işareti görselleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz:

Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma (Klavye ve PNG)

Yapmanız gerekenlerin tamamını yazdık. Sizin de bildiğiniz farklı bir yöntem varsa, bize yorumlarda belirtirseniz, herkesle paylaşmak isteriz. Yapamadığınız, takıldığınız bir yer olursa, yorumlarda bizlere sormaktan çekinmeyiniz.


] }

“Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?” üzerine 6 yorum

  1. Bu yazı sayesinde Klavyede sonsuzluk işareti yapmayı yani sonsuzluk sembolü nasıl yapılır onu öğrendim. Saolun…

    Cevapla

Yorum yapın