Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma (Klavye ve PNG)

Sonsuzluk işareti yapmanın ∞ pek çok yolu vardır. Yazımızda sonsuzluk isareti nasıl yapılır, klavye ile yapma, emoji veya png semboller, sonsuzluk dövmesi fotolarını sizlerle paylaşacağız. Vektörel sonsuzluk işareti arayanlar için indirme linki aşağıdadır.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Sonsuzluk işareti yapmanın çeşitli yolları vardır. Bir yerden sonsuzluk işareti emoji’si veya sonsuzluk işareti kopyala‘yabilir veya klavye kullanarak sonsuzluk işareti yapabilirsiniz. Telefonunuzdan veya bilgisayarımızdan normal sonsuzluk işareti ya da daire içinde sonsuzluk işareti yapabilirsiniz. Bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır işte cevabı:

Sonsuzluk İşareti Klavye ile Yapma

Bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusunun üç yanıtı vardır. İşte klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır cevabı:

Kopyalayarak

işaretini veya daire içinde sonsuzluk işareti mouse (fare) ile seçip yine farenin sağ tuşuna basarak Kopyala diyebilir sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Kopyalama işlemini klavyenin CTRL tuşuna basılı tutarak C ‘ye basıp da yapabilirsiniz. İstediğiniz bir yere yapıştırmak içinse yine klavyenin CTRL tuşuna basılı tutup V ye basarsanız sonsuzluk işaretini yapıştırmış olursunuz.

Alt Tuşu ile

Alt Tuşuna basılı tutarak 8734 tuşlarına basıp sonsuzluk işaretini çıkarabilirsiniz. Bazı bilgisayarlarda bu komut yanlışlıkla üçgen ▲ işaretini de çıkartabilmektedir. Bu sebeple bu yöntemi önermiyoruz.

Karakter Eşlemini kullanarak

Bilgisayarınızın sol altındaki Başlat butonunun yanındaki Arama büyütecine tıklayarak “Karakter Eşlem” yazıyoruz ve içine giriyoruz, açılan pencerede bütün karakterleri bulabilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

iPhone Sonsuzluk İşareti

iPhone ve iPad’inizde sonsuzluk işaretini her seferinde kopyalamak zorunda kalmamak ve klavyenize eklemek isterseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Ayarlar’a girin
  • Genel’e basın
  • Klavye’ye tıklayın
  • Metin Değişimi’ne girin
  • İfade’ye daha önce kopyaladığınız sonsuzluk işaretini ∞ yapıştırın
  • Kestirme’ye “sonsuzluk” yazın veya kendi istediğiniz bir kısayolu atayın.

Artık iPhone/iPad klavyesi ile “sonsuzluk” yazdığınızda boşluğa basar basmaz sonsuzluk işareti gelecek!

Android’de Sonsuzluk İşareti

∞ Sonsuzluk işareti Samsung, Xiaomi, Realme, Huawei, Vestel, General Mobile gibi Android cihazlarda ne yazık ki Kopyala Yapıştır ile Sonsuzluk İşaretini Alma dışında başka bir yöntem yoktur.

Sonsuzluk İşareti PNG

Sonsuzluk işareti PNG halini aşağıda bulabilirsiniz. Başka sonsuzluk (infinity symbol) görsellerine ihtiyaç duyarsanız yazının devamında çeşitli vektörel sonsuzluk işaretlerini bulabilirsiniz.

sonsuzluk
sonsuzluk png

Sonsuzluk İşareti Vektörel

Çeşitli sonsuzluk işareti vektörel free görselleri indirmek ve dövmelerinizde kullanmak isterseniz şu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

sonsuzluk vektorel
sonsuzluk vektorel free

Sonsuzluk Vektörel İNDİR

Sonsuzluk işaretiyle ilgili sizin de kendinize ait yöntemleriniz ve kısayollarınız varsa Yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Sonsuzluk işareti bilgisayarda kopyalayarak ∞ veya Alt+8734 ile yapılabilir. Alt kodu bazen üçgen işareti çıkardığı için tavsiye edilmemektedir. Ayrıca Başlat tuşunun yanındaki arama yerine Karakter Eşlem yazıp çıkan sonuca girerek bilgisayarınızdaki bütün karakterlere erişebilirsiniz.

iPhone ve iPad'lerde kopyalamanın haricinde Klavyenize ∞ sonsuzluk işaretini ekleyebilirsiniz. Yazımızda yöntem kolay ve açıkça anlatılmıştır. Android cihazlarda (Samsung, Huawei, Xiaomi vb) ise kopyala yapıştırdan başka bir yöntem yoktur.

Alt tuşuna basılı tutarak 8734 rakamlarına basarak yapabilirsiniz. Bazı bilgisayarlarda bu komut başka bir karakterin çağırılmasına neden olabilir.

Karakter Eşlem'e girilerek sonsuzluk işareti bulunabilir ve kopyalanabilir. Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

“Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma (Klavye ve PNG)” üzerine 12 yorum

  1. Sonsuzluk işareti çok kullanıyorum okulum için ve klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır bunu sayenizde öğrendim. Sağolun.

    Cevapla

Yorum yapın