@ Et İşareti Nasıl Yapılır (Yapamıyorum Diyorsan İçeri)

Et işareti yapmanın @ pek çok yolu vardır. Yazımızda et isareti nasıl yapılır, bilgisayarda et işareti yapma, f klavyede, q klavyede et işareti yapma yollarını bulacaksınız. Bundan sonra @ et işareti yapamıyorum diyen kalmayacak.

Et İşareti Nasıl Yapılır

Et işareti yapmanın çeşitli yolları vardır. Bir yerden et işareti kopyala’yabilir veya klavye kullanarak et işareti yapabilirsiniz. Biz size klavye kullanarak @ et işareti yapmanızın daha kolay olacağını önden söyleyelim. Ana yine de öğrenmek isteyenler için bütün yolları açıklıyoruz. Et işareti yapmak için hangi yöntemi kullanacağınız size kalmış! Bilgisayarda et işareti yapma cevabı:

Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır

Q Klavyede Et İşareti Yapma

Q klavyede et işareti nasıl yapılır derseniz iki farklı yöntem sunuyoruz:

 1. Alt Gr + Q (Alt Gr tuşuna basarken peşinden Q ya basıp) [EN KOLAY YÖNTEM]
 2. Ctrl + Alt + Q (Ctrl tuşuna basarken elinizi kaldırmadan Alt ve Q tuşlarına basıp)

F Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır

F klavyede et işareti nasıl yapılır derseniz iki farklı yöntem sunuyoruz:

 1. Alt Gr + F (Alt Gr tuşuna basarken peşinden F ya basıp) [EN KOLAY YÖNTEM]
 2. Ctrl + Alt + F (Ctrl tuşuna basarken elinizi kaldırmadan Alt ve F tuşlarına basıp)

Yabancı Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır

İngilizce klavyede et işareti nasıl yapılır diye merak edenler olursa:

 • Shift + 2 (Shift tuşuna basarken elinizi kaldırmadan 2 ye basın)
et isareti yapma
et isareti yapma

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır

Bilgisayarda et işareti nasıl yapılır sorusunun iki yanıtı vardır. İşte klavyede et işareti nasıl yapılır cevabı:

Kopyalayarak

@ işaretini fare ile seçip yine farenin sağ tuşuna basarak Kopyala diyebilir sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Kopyalama işlemini klavyenin CTRL tuşuna basılı tutarak C ‘ye basıp da yapabilirsiniz. İstediğiniz bir yere yapıştırmak içinse yine klavyenin CTRL tuşuna basılı tutup V ye basarsanız et işaretini yapıştırmış olursunuz.

Alt Tuşu ile

Alt Tuşuna basılı tutarak 64 tuşlarına basıp et işaretini çıkarabilirsiniz. Bu yöntem Q klavyede de F klavyede de ortaktır. Her ikisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz

Karakter Eşlemini kullanarak

Bilgisayarınızın sol altındaki Başlat butonunun yanındaki Arama büyütecine tıklayarak “Karakter Eşlem” yazıyoruz ve içine giriyoruz, açılan pencerede bütün karakterleri bulabilirsiniz.

 

Et işaretiyle ilgili sizin de kendinize ait yöntemleriniz ve kısayollarınız varsa Yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Et işareti bilgisayarda kopyalayarak @ veya Alt+64 ile yapılabilir. Ayrıca Başlat tuşunun yanındaki arama yerine Karakter Eşlem yazıp çıkan sonuca girerek bilgisayarınızdaki bütün karakterlere erişebilirsiniz.

Alt Gr + F tuşları ile F Klavyelerde @ et işareti yapabilirsiniz.

Alt Gr + Q tuşları ile Q Klavyelerde @ et işareti yapabilirsiniz.

“@ Et İşareti Nasıl Yapılır (Yapamıyorum Diyorsan İçeri)” üzerine 9 yorum

 1. Bilgisayarda et işareti yapmayı bilmek lazım çünkü et işareti yapma gündelik hayatta birçok yerde işimize yarıyor sana alemde mail yazarken mesela. Artık ben de bu yazı sayesinde et işareti yapıyorum (@)…

  Cevapla
 2. 20 yıl önce bilgisayar ile henüz yeni tanışmıştım. Çok iyi hatırlıyorum, o dönemler hotmail üzerinden mail açmak modaydı. @ işareti yapabilmek için çok uğraşmış ve öğrendikten sonra boşuna uğraştığımı aslında çok kolay olduğunu öğrenmiştim 🙂

  Cevapla

Yorum yapın