IMDB Puanı En Yüksek Western Filmleri

Western filmleri, ABD’nin Atlantik kıyısından batıya doğru yapılan göç sırasında yaşanan olaylarla başlayan kültürü anlatır. Western, Vahşi Batı kültürünün oluşmasında da etkilidir. İzleyicileri hikayeleri, karakterlerin giyim tarzları ve yaşadıkları ortamlar ile büyüleyen filmleri IMDB en yüksek puanlı filmler arasında görmek mümkün.

1 – Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo (İyi, Kötü, Çirkin)

iyi kotu cirkin

Filmin başrollerini Clint Eastwood, Eli Wallach ve Lee Van Cleef isimleri paylaşmaktadır. İspanya-İtalya ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda ise Sergio Leone oturmaktadır. Film; isimleri iyi, kötü ve çirkin olan üç silahşorun macerası anlatılmaktadır. Hayatında oluşan gelişmeler ile birlikte farklı nedenlerde dolayı da olsa aynı hedef için çabalayan üç kahramanın yollarının kesişmesini ve birlikte yaşadığı maceraları konu alan film, IMDB listelerinde 8.8 puan alarak en yüksek puanı alan western filmi olmuştur.

2 – Once Upon a Time In The West (Bir Zamanlar Batıda)

1968 yılında ABD, İtalya ortak yapımı olarak film vizyona girmiştir. IMDB listelerinde 8.5 puan alarak en yüksek puanı alan 2. filmde de yine Sergio Leone’yi yönetmen koltuğunda görmekteyiz. Film, yeni evlendiği zengin İrlandalı kocasının yanına gitmek için yola çıkan Jill’in hikayesiyle başlar. Bu yolculuktan sonra kendini çok başka yerlerde bulan karakterin başından geçen olaylar anlatılır.

Hint sinemasına damga vurmuş 5 isim bilgilerine de bakabilirsiniz.

3 – Django Unchained (Zincirsiz)

2012 yapımı olan ve 8.4 puan alarak IMDB listesinde en yüksek puanı alan 3. Western filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer efsane isim Quentin Tarantino oturmaktadır. Başrollerini ise Jamie Foxx, Christoph Waltz ve Leonarda Di Caprio gibi isimlerin paylaştığı film ABD yapımı bir filmdir. Kahramanımızın yolu eski efendisini ölü yada diri olarak bulmak isteyen Schultz ile anlaşma yaparak ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Filmde bu olayın başlangıcı ile kahramanın başından geçen olaylar anlatılır.

4 – Per Qualche Dollari Di Piu (Birkaç Dolar İçin)

birkac dolar icin

1968 yapımı filmde yönetmen koltuğunda yine Sergio Leone oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda ise yine IMDB zirvesinde yer alan oyuncuları görmekteyiz. Clint Eastwood, Lee Van Cleff ve Gian Maria Volonte isimlerinin başrolünü paylaştığı film IMDB listelerine 8.3 puan alarak en yüksek puanı alan 4. western filmi olmuştur. Filmde Clint Eastwood efsaneleşmiş rolüne devam ederken takım arkadaşı Lee Van Cleef ona yine efsaneleşmiş karakteri ile eşlik etmektedir. Kahramanlar, birlikte suçluların ve kaçakların peşine düşerek yakalamalarına karşılık parayı almaya çalışır ancak son hedefleri azılı bir hapishane kaçkını olan Indio’yu yakalamaktır. Bu görev kahramanları zorlamakla yine maceradan maceraya sürüklemektedir.

5 – Unforgiven (Affedilmeyen)

ABD yapımı olan ve 1992 yılında vizyona giren film IMDB listelerinde 8.2 puan ile en yüksek puanı alan 5. film olmuştur. Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı filmde sadist, tavizsiz ve diktatör şerife karşı artık dayanamayan ve sessiz kalmamaya karar veren eski silahlı soyguncu Will Munny’nin zorlu hikayesi anlatılmaktadır.


] }

“IMDB Puanı En Yüksek Western Filmleri” üzerine 10 yorum

 1. MDB en yüksek puanlı filmler arasında dolanırken Western filmleri gözüme çarptı. Sonra bir araştırayım dedim. Toplu halde bu listeyi gördüm. Gayet başarılı

  Cevapla
 2. Western filmleri yani batı filmlerini çok seven biri olarak imbd puanı yüksek western filmleri paylaşımı benim için çok faydalı oldu. Sağolun.

  Cevapla
 3. Daha önceden Western filmlerine hiç ilgi duymadım. Gerçekten içinizde önerenler var mı bu kategoriyi? Bu listeden bir film seçip western filmleri kategorisine giriş yapacağım.

  Cevapla
 4. Once upon a time in the west belki de aralarındaki en iyisidir diyebilirim. İzlemek de kararsız kalan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim

  Cevapla

Yorum yapın