Microsoft Açık Akademi Nedir ?

Microsoft Açık Akademiyi ilk duyanlardan olmak yerine bunlardan yararlanan insan sayısı da oldukça fazladır. Peki ama “Microsoft Açık Akademi Nedir ?” İşte bu makaleden sonrasında ise yararlanmanızı en içten dileklerimle temenni ederim ?.

 

 

Microsoft Açık Akademi Nedir ?

 

Geleceğimizde, şimdiki zamanımızda çoğu kolaylığın teknoloji ile sağlanacağını, sağlandığını hepimiz biliyoruz varsayıyoruz. Normal bir kullanıcı olmaktansa bir şeyi tasarlama gücüne sahip olanlar bu yönlerini kullanarak iyi bir iş ortaya koyabilmektedirler. Microsoft Açık Akademi ise genellikle bilgisayara dair ilgisi olan ; bilgisayar, yazılım mühendisliğini okuyan arkadaşlarımızın daha çok dikkatini çeken bir eğitim platformudur.

 

Programlamaya dair hiç bir bilginiz olmasa dahi gerekli eğitimleri alarak, aklınıza takılan soruları Microsoft Uzmanlarına ve arkadaşlarınıza sorabileceğiniz bir platform olarak iş görmektedir. Bu yüzden bilgisayara dair bir bölüm okuyanlara ön hazırlık yapabilecek bir platform olduğundan da söz edebiliriz. Tabiki de bilgisayar okumakla bu eğitimi almanın hiç bir alakası yoktur. Başka bir işle meşgul olup bu doğrultu da ilginizin olması da çok mükemmel bir şey olarak yer gösterebilir.

 

 

Microsoft Açık Akademide Neler Öğrenebilirsiniz ?

 

  • Bilgisayar Programcılığına Giriş
  • Temel Programlama
  • I-II Temel Veritabanı İleri Programlama & Nesne Yönelimli Programlama
  • Veritabanı programlama
  • Web Uygulama Geliştirme
  • Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme
  • Windows 8 Uygulama Geliştirme
  • Windows Azure Uygulama Geliştirme
  • Sanal Sınıf Eğitimleri

ve ana başlıkları altına dağılan eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

 

 

Microsoft Açık Akademide Eğitim Nasıl Alınır ?

 

Açık Akademiye başvurunuzu yolladıktan sonrasında ise sizi bir seviye belirleme sınavına tabi tutarlar. Seviyeniz belirlendikten sorasında ise ; Eğitim süreci 3 seviyeden oluşmaktadır. Her bir modülü bitirdikten sonrasında ise görmüş olduğunuz konu ile alakalı olan sınava girersiniz ve bir diğer seviye ile yolunuza bakabilirsiniz.

 

Diğer bir yönden ise sistem her kullanıcıya dışarıdan erişilebilecek bir katılım belgesi sunmaktadır. Mezunlar, bu projenin bitirme belgesine, CV ’lerinde link olarak yer verebilme haklarına sahiptirler. Program süresince katılımcıların tüm sorularını yanıtlamak ve destek vermek üzere, yazılım profesyonelleri sürekli olarak danışmanlık hizmeti verir. Ayrıca canlı eğitim, seminer soru cevap seansları ve forum bölümleri de eğitimin sürecinin bir parçasıdır.

 

Microsoft Açık Akademi Ücretli midir ?

 

Açık Akademi, Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen kurumsal sosyal sorumluluk projesidir. Eğitimler hiçbir şart altında ücretli değildir.

 

 

Microsoft Açık Akademi Tanıtım Videosu

 

 


] }

Yorum yapın