Blog Arşivi Oluşturunuz Çok Önemli !

Muhtemelen hepinizin bildiği, basit fakat Blogunuza büyük fayda sağlayacak küçük bir şey hatırlatmak istiyorum.

 

Bazılarımız aylardır, bazlılarımız yıllardır blog yazıyor. Kimimizin arşivinde onlarca, yüzlerce kimimizin arşivinde binlerce yazı var. Çoğu emek harcanmış ve değerli yazılar. Peki üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra bu değerli yazıların üzerini örtecekmiyiz örtebilirmiyiz ki ?! Hepsi emek verilmiş zaman harcanmış şeyler.

 

 

Önemli ! Yazılarınızı Güncel Tutun

 

Bunu her yazı için yapmak tabikide mümkün değil ama özellikle çok okunan yazılarınızı sürekli güncel tutabilir, diğer yazılarınıza bağlantı verebilir, hatta bu yazıların içerisine reklamlar ekleyebilirsiniz.

 

Eski tarihli yazılarınızda pek çok güncelleme yapılabilir. Yazıda yer alan kırık linkler düzeltilebilir, eksik veya yeni bilgi varsa ilave edilebilir, silinmesi gereken bölümler silinebilir.

 

Görseller ekleyip alt ve title etiketleri eklemek, yazı başlığını değiştirmek, yazıya anahtar kelime içeren yeni ve faydalı metinler eklemek hit performansını arttırabilir.

 

 

Önemli ! Eski Yazılarınızı Tekrar Paylaşın

 

Çoğumuz  yazılarımızı yayınlar yayınlamaz sosyal medya hesaplarımızda bir güzel paylaşıyoruz. Peki ya sonra ? Unutmayalım ki hergün yeni ve farklı kişiler sizi takip etmeye başlabilir. Bu kişlere veya yazınızı bir şekilde okumamış eski takipçilerinize hatırlatmak amacıyla eski yazılarınızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

 

Bu yazıları farklı tarihlerde paylaştığınızda trafiğiniz de hiç ummadığınız kadar artış olacağının garantisini şimdiden aklınızda düşünmeye başlayabilirsiniz bile ?.

 

 

Önemli ! Alın İşte Size Popüler Bir Konu

 

Hepimizin yazacak konu bulamadığı ilham perimizin ? bize yardım etmediği zamanlar gelip çatmıştır. Bu zamanlarda  arşivinizi kullanarak ilgi çekici yazılar oluşturabilirsiniz. İşte aklımıza gelen en basit olanından fikir ;

 

  • Bu ay en çok okunan … yazı
  • Bu yıl çok okunan … yazı
  • En çok yorum alan … yazı
  • En çok paylaşılan … yazı    ve daha ne benzerleri şeklinde yazılar üretebilirisiniz.

 


] }

Yorum yapın