5 Fikir Verici Maddede Hedeflenen Kelimede Üst Sıralara Çıkmak

Hepimizin hayalinde ki tek şey ve en büyük başarısı muhakkak ki aranan kelimede ilk sayfada yeriniz almak. Bu ilk sayfalarda yer alma düşüncesi nasıl bir hissiyattır acaba bilmem aranızda yaşayan var mıdır ? Blogumuzu kurarız yazılar paylaşırız ve zamanla bekleriz bakalım durum neyi gösterir diye. Bu yazımda ise size yazınızı nasıl daha yüksek sıralara çıkacak şekilde Google‘ ın indexlemesini sağlayabiliriz deneyimlerime dayanarak bahsetmek istiyorum.

 

 

Üst Sıralara Çıkmak İçin Neler Yapılabilir ?

 

  • Yapmanız gereken ilk şey hedef kelimenizi yazı başlığında kullanmanız gerekmektedir. Başlığınızı ilgi çekici yazmak direkt ziyaretçiler tarafından yazınızın daha fazla okunmasını sağlayabilir. İdeal bir yazı başlığı hem hedef kelimeyi içermeli, hem de ziyaretçinin dikkatini çekmelidir.
  • Yazının giriş ve kapanış paragrafında hedef kelime kullanmanın faydalarını çoktur elbette fakat burada bahsettiğimiz şey yazıyı anahtar kelimelerle doldurmak değildir elbette. Böyle şeylere dikkat etmeniz yazınız ve blogunuzun trafiği için çok önemlidir.
  • Site üzerinde yapılan optimizasyon işlemlerinde sürekli önerilen bir konudur ki anahtar kelimeyi bold, italik ve underline gibi biçimlendirmelerle kullanmak.
  • Google örümcekleri resimleri tanıyamaz. Resimlerin neyle ilgili olduğunu anlamak alt ve title etiketlerinden yardım alırlar. Dolayısıyla yazıya eklediğiniz görsellerin isimlerinde, alt ve title taglerinde mutlaka hedef kelimenizi kullanın.
  • Arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını istediğiniz yazılarınızı en az bine yakın kelimeden oluşturmanızı öneririm. Fakat uzun bir yazı yazacağım diye okuyucuları sıkmamaya dikkat etmelisiniz.  Yazınızda görsellerden, ara başlıklardan ve daha bir sürü şeylerden yararlanabilirsiniz.

 

Belki hepimizin bildiği maddeleri saydım, belkide sizlere bir fikir aşıladım. Bir madde üzerinden başka öngörüler aklınıza geldi. Çoğalan Webmaster dünyasından her hangi birinize yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ?.


] }

Yorum yapın