Neden Orijinal WordPress Teması Kullanmalıyız?

Bir internet sitesinde sizin o sitede oturum sürenizi bilgiler kadar sitenin görünümü de etkiler. Hepimiz için bir internet sitesine girdiğimizde dikkatimizi ilk çeken unsur tasarımdır.

WordPress siteniz için neden orijinal tema kullanmalısınız demeden önce orijinal olmayan ya da orijinal temaların ücretsiz olarak başka sitelerde indirilmeye sunulmasına değinmek istiyorum.

Bazı internet siteleri başkaları tarafından satın alınmış ücretli temaları ücretsiz bir şekilde internet üzerinden dağıtmaktadırlar. Bu temalar her ne kadar o sitelerde ücretsiz dağıtılıyor olsa da bu o temanın ücretsiz olduğunu anlamına gelmemektedir. İşte bu tema aslında orijinal olmayan bir temadır. Böyle olunca doğal olarak bu durumdan ister istemez bir şüphe duymak gerekir, duymalısınız da ! Bu şekilde dağıtılıyor ise bu işte bir kurnazlık olması gerekmektedir. İşte bu soruya duyulan merakımı merakınızı gidermek için kafamdakileri bu yazımda dökmüş bulunmaktayım.

Bu türden dağıtımlarda dağıtımı yapan kişilerin, kullanıcı bilgilerini ele geçirmek, sitenizin yönetici paneline ulaşmak, kendi reklamlarını sizin kurduğunuz site aracılığıyla yayınlamak gibi birçok amaç doğrultusunda küçük yazılımlar eklemesi muhtemel bir durumdur. Böylece siz ücretsiz tema elde ettim derken bilmeden bu tip olayların bir kurbanı olabilirsiniz. Hatta çoğu durumda yedeğiniz dahi yoksa sitenizi geri döndüremeyecek şekilde kaybetmiş olabilirsiniz.

WordPress Orijinal Tema Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Eğer ciddi ve kaliteli bir blog sitem olsun diyenlerdenseniz benim tavsiyem binlercesine ulaşabileceğiniz ücretsiz bir tema seçmeniz yada ücretli temaları ücretini ödeyerek kullanmanızdır. Tema seçimi bu konuda oldukça önemlidir. Genel olarak bir tema için ödenen maksimum para çok yüksel civarlarda değildir ve bu temanın ücretinden kaçayım derken telafisi çok daha zor durumlarla karşı karşıya gelmeniz söz konusu olabilir.

İşte bu yüzden orijinal tema almak önemlidir. Bir tema aldığınızda dahi alan adınız üzerine lisanslama işlemi yaparlar. Sizce siz bu ücretli ama ücretsiz dağıtılan temaları sitenizde kullanmak akıl kârımıdır ?

İnternet sitenizi bu dünyaya yeni kazandırdı iseniz ilk başlarda ücretsiz yada demo temaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Başka insanların çıkarları uğruna internet sitenizi kaybedip hayallerinizden vazgeçmeyin. İnternet sitenizin ileride çok popüler olmasını dahi isteseniz de geçmişinizden dahi yasal adımlarla yürümesini bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden warez temalardan vazgeçmenizi yeğlerim.


] }

Yorum yapın