Netflix IMDB Puanı En Yüksek Sinema Filmleri 2020

Netflix’in IMDB puanının en yüksek sinema filmleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Roma,
  • Beasts of No Nation,
  • Shirkers,
  • Black Mirror: Bandersnatch,
  • The Ballad of Buster Scruggs,
  • To All the Boys I’ve Loved Before,
  • Private Life,
  • The Fundamentals of Caring,
  • Dear Ex,
  • Okja.

Roma Konusu Nedir?

roma
roma

Roma filminin konusu şöyledir: 1970’li yılları anlatan filmde, Cleodegaria “Cleo” Gutiérrez (Yalitza Aparicio), Meksikolu orta halli bir ailenin evinde yaşayan ve hizmetçiliklerini yapan bir kadındır. Evin patronu Sofía (Marina de Tavira), Sofía’nın eşi Antonio, ikilinin dört çocuğu ve Antonio’nın annesinden oluşan ailede, Cleo dışında bir hizmetçi daha bulunmaktadır. Sofía ile evliliği iyi gitmeyen Antonio, iş için gitmesi gerektiğini söyleyerek aileden uzaklaşmıştır. Genç Cleo, bir yandan ev işleri ve çocuklar ile ilgilenirken, bir yandan da kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışan Sofía’ya destek olmak zorundadır. Bu sırada Cleo da gönlünü genç Fermín’e (Jorge Antonio Guerrero) kaptırmıştır. Fakat bu ilişki hüsranla sonuçlanır ve birbirinden çok farklı hikayelere sahip bu iki kadın, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda, birbirlerinin tek destekçileri olurlar.

Netflix IMDB puanı en yüksek dizilere de bakabilirsiniz.

Beasts of No Nation Konusu Nedir?

Beasts of No Nation’ın konusu şöyledir; Küçük bir erkek çocuğu olan Agu (Abraham Attah), yaşamakta olduğu Batı Afrika ülkesinde korkunç bir iç savaşa maruz kalmaktadır. Bir grup asker ile birlikte mücadelede yer almaya zorlanan küçük çocuk, komutanı (Idris Elba) ve etrafındaki diğer birçok askere korku ile yaklaşmaktadır. Çocukluğu, etrafında meydana gelmekte olan savaş tarafından parçalanan Agu, izleyenler için hazmetmesi zor olan çocuk asker kimliği ile, kendisini savaşın hayran verici mekaniği ve tiksindirici kanlı yüzü arasında bir çekişmenin ortasında bulur. Gerçekliği yansıtması gereği ile filmin IMDB puanı yüksektir.

Shirkers Konusu Nedir?

shirkers
shirkers

Shirjers’ın konusu şöyledir: 1992 yılında, üç Singapurlu genç,  Sandi Tan ve arkadaşları Jasmine ile Sophia, film öğretmeni Georges Cardona ile bir araya gelerek ülkenin ilk bağımsız filmi olan Shirkers’ı çekmeye başlarlar. Senaristliğini Sandi’nin yaptığı filmin çekimlerinin ardından, üç genç kadın üniversite okumak için yurt dışına gideceklerinden, tamamladıkları filmlerinin görüntülerini Georges’e bırakırlar. Fakat adam gizemli bir şekilde ortadan kaybolur ve ne adamdan ne de görüntülerden bir daha haber alınamaz. Olaydan 20 yıl sonra görüntülere ulaşmaya başaran Sandi, filminin hikayesini anlatmak için, çekim görüntülerinin de yer aldığı bir belgesel yapmaya karar verir. Private Life Konusu Nedir?

Private Life’ın konusu şöyledir: Rachel (Kathryn Hahn) ve Richard (Paul Giamatti), umutsuz bir şekilde çocuk sahibi olmaya çalışan, orta yaşlı bir çifttir. Çift, farklı tedavi yöntemleri denedikten sonra, Richard’ın çocuk sahibi olmalarını engelleyen bir sağlık sorunu olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini öğrenir. Ameliyattan, tedavilerden ve evlat edinme çabalarından bir sonuç alamayan ikili, son çare olarak yumurta nakli ile çocuk sahibi olmayı kabul eder. Donörleri ise, 25 yaşındaki Sadie’dir. Bu film başarısı sonucu yüksek IMDB puanı almıştır.


] }

Yorum yapın