Netflix IMDB Puanı En Yüksek Diziler 2020

Netflix’in IMDB puanı en yüksek filmleri aşağıda sıralanmıştır:

  • The Breaking Bad,
  • Sherlock,
  • When They See Us,
  • Narcos,
  • Peaky Blinders,
  • Stranger Things,
  • Black Mirror,
  • House of Cards,
  • Better Call Saul.

The Breaking Bad Konusu Nedir?

the breaking bad
the breaking bad

The Breaking Bad’in konusu şöyledir: Ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam sürmekte ve lisede kimya öğretmenliği yapmakta olan Walter White, geçim sıkıntısından dolayı ek iş olarak araba yıkamacılığı yapmaktadır. Hastalığı da bulunduğundan bu ek iş ona çok zor gelmekte, gün geçtikçe yıpranmaktadır. Bir gün hastalığının ileri boyutlara geldiğini ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir, fazla ömrü kalmamıştır ve bunu kendisi de biliyordur. Kendi doğum günü kutlamasında, haberlerde uyuşturucu yani metamfetamin haberi görür ve bu işte ne kadar çok para olduğunu fark eder. Daha sonra sınıftan öğrencisi olan Jess’in, ailesine para yetiştirmek ve geçinebilmek için uyuşturucu yaptığını öğrenir. Para haberini gördükten sonra bu işe ilgisi iyice artan Walter White, öğrencisi Jess ile birlikte uyuşturucu yapmaya başlar. Kendisi kimya öğretmeni olduğundan formülleri vs. iyi bilmektedir ve saf, kaliteli uyuşturucular üretir. Piyasayı iyi bilen öğrencisi de bunları pazarlar ve iyi paralar kazanırlar.

Sherlock Konusu Nedir?

Sherlock’un konusu şöyledir: Dizinin mekânı Londra’dır. Şehirde cinayetlerin peşine düşen polis teşkilatının dahi bir beyne sahip olan Sherlock Holmes ve ev arkadaşı Doktor Watson’dan aldığı yardımlarla cinayetlerin çözümlenmesini konu almaktadır. Kitaptan uyarlanan dizinin hayranı çok olmakla birlikte IMDB puanı yüksektir.

Ayrıca Netflix en iyi tarihi dizilere bakabilirsiniz.

When They See Us Konusu Nedir?

when they see us
when they see us

When They See Us’ın konusu şöyledir: Trisha Meili 19 Nisan 1989 akşamı Central Park’ta koşuya çıktığı sırada kimliği belirlenemeyen biri tarafından tecavüz ve saldırıya uğruyor. Bu öyle bir saldırı ki 28 yaşındaki genç kadın kafasına aldığı darbeler sonucunda kanlar içinde çırçıplak ölüme terk ediliyor. Aynı gece Harlem’de yaşayan 30 kişilik siyahi 14-16 yaşlarında genç grup eğlenmek için parka gidiyor. Fakat eğlencenin boyutu, bisikletle geçen insanlara sataşma ve bir kişiyi darp etmeye gelince çirkinleşiyor. Kısa sürede olay yerine polis geliyor ve gençler dağılarak kaçmaya başlıyor. Polis önüne geleni tutukluyor hatta darp ediyor ve polis merkezine götürüyor. Birkaç saat sonra, parkın ormanlık bir alanında, genç kadın bilinçsiz ve çıplak bulunuyor. Saldırıya uğramış, sürüklenmiş, tecavüz edilip, kanlar içerisinde ölüme terk edilmiş olarak.

Black Mirror Konusu Nedir?

Black Mirror dizisi çağın gereksinimi olan teknolojinin beraberinde getirdiği yozlaşmayı anlatmaktadır. Dizinin her bölümünde gerçekleşen olaylar ve karakterler değişmektedir.

House of Cards Konusu Nedir?

House of Cards’ın konusu şöyledir: Günümüz Washington D.C. ’sinde geçen hikayede Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un hikayesi aktarılıyor. Dizi Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekleyen fakat verdiği çabanın karşılığını alamayan Frank Underwood’un bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşaması ve beklenmedik planlar içine girmesi ile başlıyor. Bu noktadan sonra eşi Claire Underwood ile düzenli olarak acımasızca fakat bir o kadar yaratıcı planlar geliştiren Frank’in çevresindekileri manipüle ettiğini ve istediği pozisyona gelmek için her şeyi göze aldığı görülmektedir. Zaman zaman oval ofis içerisinde geçen konuşmaları da aktaran dizinin IMDB puanı yüksektir.


] }

“Netflix IMDB Puanı En Yüksek Diziler 2020” üzerine bir yorum

Yorum yapın