Netflix En İyi Tarihi Diziler 2020

Netflix’in En İyi tarihi dizileri aşağıda sıralanmıştır:

  • Kingdom,
  • The Crown,
  • Outlander,
  • The Last Kingdom,
  • Peaky Blinders,
  • Hell on Wheels,
  • Cable Girls,
  • Norsemen,
  • Wersailles.

Sıralanan dizilerin IMDB puanı en yüksek en düşüşe doğrudur.

Kingdom Konusu Nedir!

kingdom
kingdom

Kingdom dizisinin konusu şöyledir : Kingdom’da hikaye, gizemli bir salgın üzerinden ilerliyor. Bir yandan da Kore’nin tarihsel ilerleyişine yer veren dizide, 16. yüzyıl sonlarında Japonların Kore’yi işgal etmeleri ele alınıyor. Kingdom’da kralın hasta olması ile gizemli salgının ortaya çıkmasını ve ölülerin ebedi uykularından kalkmasına tanık oluyoruz. Salgının yayılmasıyla birlikte kralın oğlu veliaht prens Lee Chang hem babasının sırrını öğrenmek, hem ailesini hem de insanları tehdit eden tehlikeyi engellemek için uğraşacaktır.

The Crown Konusu Nedir?

The Crown dizisinde Kraliçe Elizabeth’in tahta geçiş dönemi işlenmektedir. Bu dönemde aynı zamanda aşk hayatı ve politik düşmanlar da dizide görülmektedir.

Outlander Konusu Nedir?

Outlander dizisinin Konusu şöyledir: İkinci Dünya savaşı sırasında hemşire olarak görev alan Claire Randall birden bire kendini 1743 yılında bulur. Claire, 1743’e gitmesiyle hayatının sürekli tehlikede olduğunu fark edecektir. İskoç savaşçı Jamie ile evlenme zorunda kalan Claire’in evliliği zaman içinde zamandan bağımsız olarak tutkulu bir aşk hikayesine dönüşür.

Ayrıca 2020’de çıkan en iyi yarış oyunları bilgilerine bakabilirsiniz.

The Last Kingdom Konusu Nedir?

The Last Kingdom dizisinin konusu şöyledir: Dizi, İngiltere’nin yedi krallığa bölünmesinin hikayesini ve hepsinin savaşını anlatıyor. Bernard Cornwell’in aynı isimli romanında uyarlanan dizide, doğduğu ülke ile büyüdüğü ülke arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred’in hikayesi izlenmektedir. Tarihsel akışı takip eden dizide Game of Thrones’da olduğu gibi ejderhalar yer almasa da diziyi izlerken dramı sonuna kadar hissedilmekte ve kılıç dövüşleriyle heyecanlı dakikalar yaşanmaktadır. Dizinin aksiyon sahneleri çok beğeni aldığı için IMDB puanı yüksektir.

Peaky Blinders Konusu Nedir?

peaky blinders
peaky blinders

Peaky Blinders dizisinin konusu şöyledir: Birinci Dünya Savaşı sonrası, İngiltere umutsuzluk içindedir ve ekonomik buhranın içerisinde savaştan dönen askerler, sıradan vatandaşlar ve gangsterler bir arada hayatta kalma mücadelesi vermektedir. 1919 yılında ünlü bir çete olan Peaky Blinders etrafında şekillenen dizide çete, Cillian Murphy tarafından canlandırılan Thomas Shelby tarafından yönetilmektedir. Ancak Thomas’ın yaptığı işler, dedektif Chester Campbell’in çeteyi araştırmaya gelmesiyle tehlikeye girer.

Hell on Wheels Konusu Nedir?

Hell on Wheels dizisinin konusu şöyledir: Amerikan İç Savaşı’nı konu alan Hell on Wheels, savaşın ilk zamanlarında geçiyor. Dizide, iç çatışmanın yaraları henüz tazeyken dizide ilk kıtalar arası demiryolunun yapılmasının hikayesi anlatılmaktadır. Dizinin merkezinde ise eski konfederasyon askeri olan ve geçmişini unutamayan Bohannan yer alıyor. Bohannan, demiryolu yapımından sorumlu olması ile birlikte demiryolunun yapımında çalışan ekipte yaşanan çatışmalarla uğraşmaktadır.

Cable Girls Konusu Nedir?

Cable Girls dizisinin konusu şöyledir: Tarih ve feminizmin bir arada anlatıldığı İspanyolca olan dizi, 1929 ekonomik buhranının hemen öncesinde geçiyor. Dizi, dört kadınla beraber hızlıca değişen bir dünyayı ele alıyor. Bu dört kadın, farklı geçmişlere sahip olmakla birlikte telefon operatörü olarak işe alınmışlardır ancak kendilerini hızlı bir şekilde gelişen bir sektörün içinde bulmuşlardır. Dizide seyirciye aktarılan kardeşlik duygusu nedeniyle dizinin IMDB puanı yüksektir.


] }

Yorum yapın