Numaramın Engellendiğini Nasıl Anlarım ?

Birisi numaranızı engellediğinde, olağandışı mesajlar ve çağrınızın sesli mesaja aktarılma hızı gibi farklı şeyler olabilir. Bunları fark ettiğinizde veya birisinin sizi engellediğini düşünüyorsanız. Numaramın engellendiğini nasıl anlarım ve bu konuda ne yapabileceğinizi gösteren ipuçlarına bir göz atalım.

Eğer biri tarafından numaranın engellendiğini anlamak her zaman kolay değildir, bunu öğrenmenin en iyi yolunun kişiden doğrudan sormak olduğunu unutmayın. Yapabileceğiniz veya yapmak istediğiniz bir şey değilse, sıkışıp sıkışmadığınızı belirlemenize yardımcı olacak birkaç ipucumuz var.

Birisi Numaranızı Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız ?

Telefonunuzda ve operatörünüzde numaranızı engellemelerine bağlı olarak, engellenen bir numaraya ilişkin ipuçları farklılık gösterir. Ancak engellediğini düşündüğünüz kişinin cep telefonu kapalı, şarjı bitmiş veya Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirmiş gibi diğer faktörleri de unutmayın. Dedektif becerilerinizi toplayın ve kanıtları inceleyin.

Aradığınızda olağandışı mesajlar almak.

Standart bir engellenen numara mesajı yoktur ve birçok kişi sizi ne zaman engellediğinden emin olmanızı istemez. Daha önce hiç duymadığınız alışılmadık bir mesaj alırsanız, muhtemelen numaranızı kablosuz operatörleri aracılığıyla engellemişlerdir. Mesaj taşıyıcıya göre değişir, ancak aşağıdaki gibi görünme eğilimindedir:

  • “Aradığınız kişi müsait değil.”
  • “Aradığınız kişi şu anda aramaları kabul etmiyor.”
  • “Aradığınız numara geçici olarak kullanım dışı.”

İki veya üç gün boyunca günde bir kez arar ve her seferinde aynı mesajı alırsanız, kanıtlar engellendiğinizi gösterir.

İstisnalar: Sık sık yurt dışına seyahat edenler, doğal afetler ağ altyapısına (baz istasyonları ve vericiler) zarar verir veya olağandışı çok sayıda insanın aynı anda arama yapmasına neden olan önemli bir olaydır. Bu durumda üstte yer alan mesajları alma ihtimaliniz yüksektir.

Zil sesi sayısı

Aramanız sesli mesaja gönderilmeden önce yalnızca bir zil sesi duyarsanız veya hiç duymazsanız, bu karşı kişinin sizi engellendiğini gösterir. Bu durumda, kişi telefonunda numara engelleme özelliğini kullandı. Birkaç gün boyunca günde bir kez arar ve her seferinde aynı sonucu alırsanız, numaranızın engellendiğinin kesin kanıtıdır. Aramanız sesli mesaja yönlendirilmeden önce üç ile beş zil sesi duyarsanız, büyük olasılıkla engellenmezsiniz. Ancak, bazen bu kişiler aramalarınızı reddeder veya yoksayar. Bu ihtimalleri unutmayın.

İstisnalar: Aradığınız kişi Rahatsız Etmeyin etkinleştirilmişse, aramanız ve diğer herkesin çağrısı, hızlı bir şekilde sesli mesaja yönlendirilir.

Sürekli meşgul olması

Arama kesilmeden önce meşgul sinyali veya hızlı meşgul sinyali alırsanız, numaranız kablosuz operatörleri tarafından engellenebilir. Birkaç gün üst üste yapılan test çağrıları aynı sonuca sahipse, engellendiğinizi kanıtı olabilir.

Bunun daha olası bir nedeni, operatörünüzün veya operatörünün teknik zorlukları olmasıdır. Doğrulamak için, başka birisini arayın, özellikle de ulaşmaya çalıştığınız kişiyle aynı operatöre sahiplerse bunu deneyin. Daha sonra aramanın başarılı olup olmadığını görün.

Birisi Numaranızı Engellediğinde Ne Yapabilirsiniz ?

Numaranızı mobil operatörlerinden veya telefonlarından engellemeyi kaldırmak için yapabileceğiniz bir şey olmaz. Ancak engellendiğini doğrulamanın veya geçmenin birkaç yolu vardır. Aşağıdaki seçeneklerden birini denerseniz ve yukarıdaki listeden farklı bir sonuç veya ipucu alırsanız, engellendiğinizin kanıtı olabilir.

  • Giden aramalarda arayan kimliği bilgilerinizi devre dışı bırakmak için telefon ayarlarınızı kullanarak numaranızı gizleyin.
  • Onları bir arkadaşınızın telefonundan arayın veya güvendiğiniz bir arkadaşınızdan sizin için aramalarını isteyin.
  • Doğrudan sosyal medya veya e-posta yoluyla iletişime geçin ve sizi engelleyip engellemediklerini sorun.

Numaramın engellendiğini nasıl anlarım diye düşünüp duruyorsanız sizler içim listelediğimiz bu maddeleri uygulayarak öğrenebilirsiniz. Ancak dediğim gibi burada yer alan bazı şeyler kesin değildir ve pek çok ihtimali göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


] }

“Numaramın Engellendiğini Nasıl Anlarım ?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın