Samsung Mobil Chzmı Bul Nasıl Kullanılır ?

Google’ın Cihazımı Bul uygulamasına benzer şekilde çalışan Samsung’un Mobil Chzmı Bul konum bulucu, cihazınızı bir harita üzerinde bulur. Kaybolma ve çalınma gibi olaylar başınıza gelirse bu uygulama sayesinde telefonunuzu bulabilirsiniz. Ancak Samsung Mobil Chzmı Bul nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız. Sizler için uygulama hakkında bütün bilgileri yazdık. Bunun sayesinde sizlerde kaybolan Samsun akıllı telefonlarınızı rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Samsung Cihazımın Konumunu Nasıl Bulabilirim ?

Samsung Mobil Chzmı Bul hizmetini daha önce hiç kullanmadıysanız, başlamadan önce kullanım koşullarını kabul etmeniz gerekir. Ancak çok temel bir yapılandırmadan sonra, telefonunuzun yerini bulabileceksiniz. Ek olarak Samsung Mobil Chzmı Bul yalnızca telefonunuz açıksa çalışır. Devre dışı bırakılmışsa, birinin açıp açmadığını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekebilir. Pil biterse, eski moda dedektif çalışmalarına başvurmanız gerekir.

  • İnternet’e bağlı herhangi bir bilgisayardan findmymobile.samsung.com adresine gidin. Orada kayıp bir cihazı bulmak için Samsung çevrimiçi aracını bulacaksınız. Bu aracı bu bilgisayardan hiç kullanmadıysanız ve bağlı değilseniz, Bağlan’ı seçin.

samsung mobil chzmı bul giriş

  • Bu sizi giriş ekranına getirir. Samsung hesabınızı ayarlamak için kullandığınız e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve şifrenizi girin.
  • Bu aracı daha önce hiç kullanmadıysanız, önce Samsung’un gizlilik politikasını kabul etmeli, telefonunuzu bulmasına izin vermeli ve birkaç yasal hüküm kabul etmelisiniz. Tüm bunları kabul ediyorsanız Kabul et’i seçin.
  • Telefonunuz Samsung hesabınıza da bağlıysa, Samsung’dan Cep Telefonumu Bul, kayıp telefonunuzu bir kartta anında bulur.

samsung mobil chzmı bul

  • Kayıp telefonunuz yakındaysa ve bulamıyorsanız, Samsung’un Cep Telefonumu Bul telefonunun çalması için Zil Sesi’ni ve ardından Zil Sesi’ni seçin. Sesiniz kapalı olsa bile en yüksek ses seviyesinde çalar.
  • Ayrıca Samsung Mobil Chzmı Bul’u geri alana kadar telefonunuza göz kulak olmasını isteyebilirsiniz. Uzak araçlar menüsünden Konumu İzle öğesini ve ardından Başlat’ı seçin.

Cihazınızı güven altına almak için Samsung Mobil Chzmı Bul’u kullanın

Telefonunuz geri dönene kadar oldukça güvenli bir yerde bulunuyorsa, biraz önlem almak için bir dakikanızı ayırın. Yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlar arasında enerji tasarrufu moduna geçirebilir, en kötüsü olması durumunda içeriğini kaydedebilir ve tamamen kaybetmiş olabilirsiniz ve kilitleyebilirsiniz.

  • Uzaktan yönetim menüsünde Kilitle’yi seçin. Bu, telefonunuzun kilitli olmadığını açıklayacaktır ve şimdi kilitleyebilir ve acil durum iletişim bilgilerini ekranda görüntüleyebilir, biyometriyi askıya alabilir, Samsung Pay‘ı kullanmayı bırakabilir ve herhangi birinin cihazınızı kapatmasını önleyebilirsiniz. Sonrakini seçin.
  • Telefonunuzu açtığınızda kilidini açmak için kullanılacak bir PIN kodu ayarlayabilirsiniz. Buraya, kayıp telefonunuzun kilit ekranında görünecek bir mesaj da girebilirsiniz. İsterseniz, sizden önce cihazı bulursa sizinle iletişim kurulabilecek bir telefon numarası da verebilirsiniz.
  • Cihazınızı başkası almadan önce kurtaramayacağınızdan endişe ediyorsanız, tek seçenek telefondaki tüm verileri silmektir. Verileri temizle’yi ve ardından Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Samsung Pay kullanıyorsanız, Samsung Pay verilerinizi de silebilirsiniz.

Samsung akıllı telefonlarından birini kullanıyorsanız ve telefonunuz çalınmış veya kaybolmuşsa bu uygulama sayesinde verdiğimiz maddeleri uygulayarak sizlerde telefonunuzu rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak telefonun Internete bağlı olması ve şarjı bitmemesi gerekmektedir. Eğer akıllı telefonunuz bu durumda ise bulması oldukça zorlaşacak ve eski yöntemlere başvurarak telefonunuzu aramanız gerekmektedir.


] }

Yorum yapın