Oppo Ekran Görüntüsü Alma

2004 yılında Çin de kurulan Oppo şu an dünyanın en büyük 4. telefon markasıdır. 2018 yılı Aralık ayında Türkiye üzerinden satışlarına başlayan Oppo yeni yeni kendini Türkiye üzerinde kanıtlamaya ve satmaya başlamıştır. Oppo telefonlarda android işletim sistemi kullanmaktadır.

Diğer marka android işletim sistemine sahip telefonlar gibi ekran görüntüsünü almak için fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Oppu telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? anlatacağız.

 

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Android telefonların çoğunda olduğu gibi ekran görüntüsünü almak için fiziksel tuşlar olan Ses kısma tuşu ve Güç tuşuna aynı anda bastıktan sonra 1-2 saniye beklerseniz telefonunuzdan deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

 

Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma

Oppo A9, A9x, A7, F9 Pro, R17, F5, A73, R11, R15 gibi serilerinde üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliği vardır. Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken üç parmağınızın ekranın üstünden aşağıya doğru çekmektir. 

Bu özelliğin çalışması için 3 parmakla ekran görüntüsü alma özelliğinin aktif olması gerekmektedir.  Ayarlar > Akıllı Kolaylık > Jest ve Hareket yolunu izleyin ve 3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin.

Çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Oppo telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? konusunu anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

 


] }

“Oppo Ekran Görüntüsü Alma” üzerine 3 yorum

  1. Benim oppo5 2020 telefonumdan ekran görüntüsünü ,düğmeler vasıtasıyla veya üçparmağı aşağı çekerek oluşturuyorum.Paylaşmak veya kaydetme esnasında çekılen görüntü yok oluyor.hiç bir yere de kaydetmiyor. Android 10 güncellemesini otomatik yaptı.sorun devam ediyor.

    Cevapla

Yorum yapın